Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. 3. edycja Pikniku Bezpieczeństwa za nami

  Wczoraj w Radlinie odbyła się 3. edycja Pikniku Bezpieczeństwa. Podczas wydarzenia policjanci oraz zaprzyjaźnione służby promowały bezpieczeństwo. Tegoroczny piknik odbył się pod hasłem "Na drodze patrz i słuchaj".

 2. 3. Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie. Zapraszamy!

  4 czerwca na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie (ul. Mariacka 9) odbędzie się 3. Piknik Bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest Komenda Wodzisławska Policji w Wodzisławiu Śląskim. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i wzięcia udziału!

 3. Pijany, śmiertelnie potrącił mężczyznę na przejściu

  Wodzisławscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności śmiertelnego potrącenia pieszego. Do wypadku doszło wczoraj przed 22.00 na przejściu dla pieszych przy ul. Św. Wawrzyńca w Wodzisławiu Śląskim. Po zatrzymaniu kierowcy peugeota okazało się, że 37-latek ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu...

 4. Potrzebna była natychmiastowa pomoc, wodzisławskie policjantki były w pobliżu

  Kolejna sytuacja pokazała, że na policjantów zawsze można liczyć. Kiedy kierowca samochodu zauważył, że jego pasażer przestał oddychać, zatrzymał auto i rozpoczął jego reanimację. Na szczęście w pobliżu były policjantki ruchu drogowego z wodzisławskiej komendy, które udzieliły 34-latkowi w profesjonalny sposób pierwszej pomocy...

 5. Trwają policyjne działania „Prędkość”

  Policjanci w całym kraju prowadzą dziś ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

 6. Urodzinowa niespodzianka dla Bartka

  Bartek, często mijając budynek gorzyckiego komisariatu Policji, marzył o spotkaniu się z policjantami. W dniu 10 urodzin Bartka jego tata zadbał, aby spełnić marzenie syna. Pomagamy i chronimy, ale też spełniamy marzenia.

 7. Pijani jechali motorowerem. Zatrzymała ich wywrotka i powiadomieni przez świadków policjanci

  Policjanci codziennie apelują o odpowiedzialność za kierownicą. Pomimo tego wciąż znajdują się osoby, które decydują się na jazdę na "podwójnym gazie". Wczoraj, dzięki reakcji świadków policjanci zatrzymali pijanego kierowcę motoroweru, który przewożąc pasażera, przewrócił się na rondzie.

 8. Dziś policyjne działania "Bezpieczny pieszy"

  Policjanci z wodzisławskiej drogówki prowadzą dzisiaj działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny pieszy". Mundurowi zwracają dziś szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądają się, czy sami piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, że bezpieczny pieszy to świadomy pieszy, w myśl hasła policyjnej kampanii "Na drodze patrz i słuchaj".

 9. Mieszkaniec Wodzisławia podziękował kryminalnym za pomoc

  Na skrzynkę mailową Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim wpłynęło podziękowanie od Pana Andrzeja. W połowie stycznia mężczyzna ten poślizgnął się na nieoświetlonym i oblodzonym chodniku. Senior nie był w stanie sam wstać, a jedynym samochodem, jaki się wówczas zatrzymał, był nieoznakowany radiowóz.

 10. Utrudnienia w ruchu w związku z protestami

  We wtorek, 20 lutego odbędzie się planowany protest rolników. Wydarzenie to może przynieść utrudnienia na drogach powiatu wodzisławskiego w szczególności w okolicy węzła Gorzyczki na autostradzie A1. W związku z powyższym zachęcamy do wybierania alternatywnych tras oraz unikania podróży, gdy nie jest to konieczne.

Powrót na górę strony