Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Śląska drogówka na Facebooku
Zielona strefa - ochrona zwierząt i środowiska
Nie reagujesz akceptujesz

Ruch drogowy

 1. Fiat wywrócił się na dach. Wysoki mandat dla sprawczyni nietypowej kolizji drogowej

  Do groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj na ul. 26 Marca w Wodzisławiu Śląskim. Kierująca toyotą, włączając się do ruchu, doprowadziła do zderzenia bocznego z fiatem, który z kolei przewrócił się na dach. Sprawczynię zdarzenia drogowego policjanci ukarali wysokim mandatem.

 2. Działania ROADPOL Safety Days – Żyj i pozwól żyć innym

  W ramach trwających działań ROADPOL Safety Days policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim przeprowadzili akcję promującą bezpieczeństwo na drodze. Wspierani przez Starostwo Powiatowe, Państwową Straż Pożarną oraz Centrum Powiadamiania Ratunkowego, na specjalnym stoisku edukacyjnym ochotnicy i sprawcy wykroczeń drogowych mogli odświeżyć swoją wiedzę z zasad udzielania pierwszej pomocy.

 3. Drogówka z wizytą u najmłodszych

  Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wodzisławskiej jednostki odwiedzili podopiecznych przedszkoli w Radlinie i Rydułtowach. Stróże prawa zapoznali przedszkolaków z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zaprzyjaźnili się też z nimi, ponieważ każde dziecko powinno wiedzieć, że policjant to przyjaciel, który w razie kłopotów, pomaga.

 4. Już od 17 września zmiany w przepisach Prawo o ruchu drogowym - SPOT

  Już od 17 września nastąpią kolejne zmiany w przepisach obowiązujących kierowców. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmiany dotyczą m.in. złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Mandat drogowy będzie w tym przypadku dwukrotnie wyższy. Wykroczenia, które podlegać będą "recydywie" to: przekroczenie dopuszczalnej prędkości (powyżej 31 km/h), nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, niewłaściwe wyprzedzanie i wjechanie na przejazd kolejowy po opuszczeniu zapór lub zapaleniu się czerwonego światła. Zmieniają się także ilości punktów karnych nakładanych przez służby za poszczególne wykroczenia w ruchu drogowym.

 5. Nastolatek uciekał crossem przed Policją

  Sąd rodzinny zajmie się 15-letnim motocyklistą. Nastolatek uciekał ulicami Olzy na niezarejestrowanym i nieubezpieczonym crossie. Nie posiadał też uprawnień do kierowania jednośladem.

 6. Bezpieczne zakończenie wakacji z wodzisławską Policją

  W miniony weekend, na mieszkańców powiatu wodzisławskiego czekały liczne atrakcje. Odbyły się rajdy rowerowe, zloty motocyklowe, imprezy plenerowe i koncerty. O bezpieczeństwo uczestników rajdów i zlotów zadbali wodzisławscy policjanci, którzy rozmawiali z uczestnikami o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

 7. Nietrzeźwi pasażerowie motocykli

  Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej motocykle hondę i yamahę. Jak się okazało, w obu przypadkach przewożeni pasażerowie byli pod wpływem alkoholu. Ponadto kierujący hondą nie posiadał uprawnień.

 8. Podsumowanie działań Bezpieczny Pieszy

  Wczoraj przez cały dzień policjanci z wodzisławskiej drogówki na terenie całego powiatu prowadzili działania Bezpieczny Pieszy. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Podsumowujemy wczorajsze działania.

 9. Jednego dnia ukarany dwoma mandatami

  Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który miał w organizmie ponad 2 promile. Został ukarany mandatem 2,5 tys. złotych. Godzinę później mundurowi zatrzymali go znowu, lecz tym razem miał promil więcej. Policjanci ukarali nieodpowiedzialnego cyklistę 5-tysięcznym mandatem.

 10. „Bezpieczny piątek” z Policją, Służbą Ochrony Kolei i ambasadorkami bezpieczeństwa

  Policjanci z ruchu drogowego, wspólnie z przedstawicielami PKP PLK, przeprowadzili działania profilaktyczne „Bezpieczny piątek” w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd - "Szlaban na ryzyko!”. Akcja odbyła się na przejeździe kolejowo-drogowym przy ul. Kopernika w Wodzisławiu Śląskim. Celem działań była przede wszystkim edukacja uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony