Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Utrudnienia w ruchu w związku z protestami

  We wtorek, 20 lutego odbędzie się planowany protest rolników. Wydarzenie to może przynieść utrudnienia na drogach powiatu wodzisławskiego w szczególności w okolicy węzła Gorzyczki na autostradzie A1. W związku z powyższym zachęcamy do wybierania alternatywnych tras oraz unikania podróży, gdy nie jest to konieczne.

 2. Kierująca odpowie za złamanie sądowych zakazów, a pasażer za posiadanie znacznej ilości dopalaczy

  31-latka kierowała audi pomimo dwóch sądowych zakazów i była pod wpływem narkotyków. Jej pasażer miał przy sobie dopalacze. Zarówno kierująca, jak i jej 36-letni pasażer zostali zatrzymani przez mundurowych z wodzisławskiej drogówki.

 3. Aby ferie były bezpieczne

  Policjanci z wodzisławskiej drogówki przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami pszowskiej podstawówki. Mundurowi przypomnieli uczestnikom spotkania najważniejsze zasady bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkanie odbyło się w ramach policyjnej akcji "Bezpieczne ferie".

 4. Uwaga kierowcy! Niekorzystne warunki na drogach!

  Od kilku dni na śląskich drogach panują trudne warunki atmosferyczne. Użytkownicy dróg w czasie zmiennej aury i występujących opadów muszą mieć świadomość, że jezdnia może być bardzo śliska. W takich warunkach kierujący pojazdami zobowiązani są zachować szczególną ostrożność. Pieszych zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych, które znacząco poprawiają ich widoczność na drodze.

 5. Bądźmy odpowiedzialni podczas powrotów z zabaw sylwestrowych

  W okresie sylwestrowo-noworocznym na Śląsku będzie można z pewnością zauważyć znacznie więcej policyjnych patroli. Na ulicach nie zabraknie również policjantów w białych czapkach, którzy szczególnie będą obserwowali kierujących. Wciąż bowiem zdarzają nieodpowiedzialne osoby, które decydują się na jazdę samochodem po alkoholu. Zwłaszcza w tym czasie, gdy organizowane są liczne imprezy towarzyskie...

 6. Podsumowanie świątecznego weekendu

  W ciągu tegorocznego świątecznego weekendu na drogach województwa śląskiego doszło do 5 wypadków, w których na szczęście nikt nie zginął, a 5 osób zostało rannych. Zatrzymano 39 nietrzeźwych kierowców. W ciągu czterech dni doszło do 511 kolizji drogowych. Na terenie powiatu wodzisławskiego doszło do 10 kolizji drogowych, zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców.

 7. Jedź bezpiecznie w święta

  Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób w tym czasie wyjeżdża, aby wypocząć lub spotkać się z bliskimi. Planując podróż, pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie, niezależnie od tego, jak długą drogę mamy do pokonania.

 8. Policjanci zadbali, aby Mikołaj dotarł do dzieci na czas

  Wodzisławscy policjanci pomogli Mikołajowi dojechać na czas do szkoły w Krostoszowicach. W szkole z niecierpliwością czekały już na niego dzieci. Pomocnikami Mikołaja byli "Sami Swoi" czyli grupa motocyklowa, którzy już od kilku lat w tym dniu odwiedzają najmłodszych z zaprzyjaźnionej szkoły.

 9. Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych – działania wodzisławskiej Policji

  Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych były okazją do przeprowadzenia przez policjantów działań profilaktycznych. W tym szczególnym dniu, rozmowy z kierowcami miały szczególny wydźwięk. Niech bezpieczeństwo na drodze będzie naszą wspólną sprawą, zadbajmy o nie wszyscy.

 10. 127 km/h w obszarze zabudowanym, bez uprawnień i z pasażerem

  Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczaną prędkość o ponad 77 km/h. Nieodpowiedzialny 21-latek nie miał uprawnień do kierowania motocyklem, a przewoził pasażera. Apelujemy o rozsądek!

Powrót na górę strony