Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Śląska drogówka na Facebooku
Zielona strefa - ochrona zwierząt i środowiska
Nie reagujesz akceptujesz

Ruch drogowy

 1. Nietrzeźwi kierujący wyeliminowani z ruchu dzięki wzorowej postawie obywateli

  Wzorowa reakcja obywateli zapobiegła tragedii na drodze. Nietrzeźwy kierujący jechał autostradą, mając w organizmie ponad 1,5 promila. Kolejny przyjechał oplem na zakupy, miał ponad 3,5 promila. Nie reagujesz? Akceptujesz!

 2. Policjanci wynieśli nieprzytomną kobietę z płonącego domu

  Policjanci z Komisariatu Policji w Radlinie i wodzisławskiej drogówki uratowali 66-latkę. Narażając własne życie weszli do płonącego budynku, gdzie znaleźli nieprzytomną kobietę. Natychmiast wynieśli ją na zewnątrz i rozpoczęli resuscytację.

 3. 3 tysiące złotych mandatu dla kierowcy mazdy

  Do niebezpiecznego zdarzenia doszło dzisiaj na ul. Wyzwolenia w Marklowicach. Kierująca toyotą najechała na nastolatkę przechodzącą przez pasy, ponieważ w tył jej auta uderzył kierujący mazdą, który nie zdążył wyhamować... Apelujemy o ostrożność!

 4. Uwaga! Trudne warunki na drogach

  Wodzisławscy policjanci apelują do kierowców. Warunki na drogach powiatu wodzisławskiego są bardzo trudne. Śnieg ciągle pada, drogowcy mają bardzo dużo pracy. Apelujemy o ostrożność i cierpliwość, a przede wszystkim o zdjęcie nogi z gazu.

 5. Brak wyobraźni to pierwszy krok do tragedii

  Przejścia dla pieszych to miejsca, w których niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni czuć się bezpiecznie. Wyższe mandaty i więcej punktów za rażące wykroczenia kierujących w rejonie „pasów” mają wpływać na świadomość kierowców i wyrobić przeświadczenie o nieuchronności kary za takie zachowania, nawet jeśli krewkiemu kierującemu wydaje się, że skoro nie został od razu zatrzymany przez patrol, to ujdzie mu to na sucho. Przekonał się o tym 46-letni mieszkaniec Katowic, którego drogowe pocz

 6. Przyjechał na izbę przyjęć. Był nietrzeźwy i miał sądowy zakaz

  Wodzisławska Policja została powiadomiona o pacjencie, który przyjechał samochodem na izbę przyjęć, a medycy wyczuli od niego alkohol. Dzięki czujności i właściwej reakcji pracowników szpitala nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za swoje zachowanie. Nie reagujesz - akceptujesz.

 7. Czyste szyby = bezpieczna podróż

  Mundurowi z wodzisławskiej drogówki przypominają, że utrzymanie właściwego stanu technicznego pojazdu należy do podstawowych obowiązków każdego kierującego samochodem. Czysta przednia szyba daje nam możliwość zauważenia pieszego w odpowiednim czasie i właściwą reakcję. Każdy kierowca ma obowiązek właściwie zadbać o swoje pole widzenia.

 8. Wjechał na przejazd kolejowy, kiedy zamykały się rogatki

  30-letni kierujący audi wjechał na przejazd kolejowy w Rydułtowach, kiedy zamykały się rogatki. Mężczyzna zignorował również czerwone światło. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatem w wysokości 2100 złotych.

 9. Przgotuj się do zimy. Zadbaj o swoje auto już teraz

  Aby zima nie była dla kierowcy zaskoczeniem, należy zawczasu się do niej przygotować: wymienić opony, sprawdzić oświetlenie pojazdu, akumulator i płyny. Jak podkreślają policjanci wodzisławskiej drogówki, odpowiednie przygotowanie auta połączone z rozsądną jazdą gwarantuje, że podczas zimy nie spotka nas żadna nieprzyjemna niespodzianka na drodze. Zadbajmy o to już teraz.

 10. Podsumowanie wczorajszych działań pn. "Trzeźwość" w powiecie wodzisławskim

  Wczoraj w godzinach od 4 do 9 były prowadzone działania wojewódzkie pn. "Trzeźwość". Celem policyjnej akcji jest eliminowanie z ruchu drogowego kierowców, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Wczoraj, podczas trwania akcji wodzisławscy policjanci zatrzymali czterech takich nieodpowiedzialnych kierowców.

Powrót na górę strony