Wiadomości

Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw

Data publikacji 22.02.2016

Rozpoczął się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Inicjatywa ta ma na celu zwrócenie uwagi na osoby pokrzywdzone przestępstwem, na ich uprawnienia i potrzeby. W przedsięwzięciu wzorem lat poprzednich wezmą udział śląscy policjanci. Mundurowi wspólnie z przedstawicielami innych instytucji będą organizować spotkania oraz prowadzić dyżury informacyjne w całym województwie.

W dniach od 22 do 27 lutego 2016 roku, już po raz szesnasty, obchodzony będzie Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Inicjatywa podkreślenia potrzeb ofiar przestępstw narodziła się w 2000 roku. Od tego czasu, rokrocznie w lutym, obchodzony jest Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw, w trakcie którego różne podmioty angażują się w działania na rzecz pomocy ofiarom. Wiodącą rolę w tym przedsięwzięciu pełni Ministerstwo Sprawiedliwości oraz podległe mu jednostki - sądy i prokuratury. W działania włączają się również policjanci oraz organizacje pozarządowe. W trakcie Tygodnia, w ramach specjalnie organizowanych dyżurów, osoby pokrzywdzone przestępstwem mogą uzyskać porady prawne oraz informacje odnośnie wsparcia psychologicznego czy też socjalnego.

W tegoroczne obchody „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” włączyły się: Naczelna Rada Adwokacka, Krajowa Izba Radców Prawnych, Rzecznik Praw Obywatelskich, Rzecznik Praw Dziecka, Komenda Główna Policji, Komenda Główna Straży Granicznej Prokuratura Generalna, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna, Krajowa Rada Komorników oraz Naczelna Izba Lekarska.

Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim również zaprasza osoby zainteresowane na spotakania z dyżurującym policjantem w dniach od 22 do 27 lutego br., od poniedziałku do piątku w godz. 08.00 - 15.00 i w sobotę od 10.00 do 13.00.

Powrót na górę strony