Wiadomości

Policjanci i strażacy w wspólnych działaniach Road Safety Days

Data publikacji 22.09.2020

W okresie od 16 do 22 września 2020 r. na terenie krajów Unii Europejskiej prowadzona jest akcja pod nazwą Road Safety Days, czyli „Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego". W działania zaangażowali się wodzisławscy stróże prawa oraz strażacy. Kierujący, którzy w tym dniu popełniali drobne wykroczenia mogli liczyć na szczególny rodzaj kary...

Road Safety Days to działania Policji ruchu drogowego oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Kluczem do osiągnięcia poprawy bezpieczeństwa na drogach, w dużej mierze jest zmiana zachowań ich użytkowników.

Prowadzone przez policjantów ruchu drogowego i strażaków działania miały na celu uświadomienie wszystkich użytkowników drogi, że bezpieczeństwo na drogach w ogromnej mierze zależy od nich samych, od ich decyzji i postaw. Policjanci w tych dniach, zamiast karać za drobne wykroczenia drogowe mandatami przewidzieli dla kierujących inne zdanie... Była to nauka udzielania pierwszej pomocy, którą wraz ze stróżami prawa zaprezentowali wodzisławscy strażacy, biorący udział w akcji. 

Mamy nadzieję, że niezależnie od sposobów zakończenia policyjnej kontroli kierujący, którzy podczas działań popełniali drobne wykroczenia drogowe i zostali zatrzymani do kontroli, zadbają o bezpieczeństwo na drodze poprzez stosowanie się do ograniczeń prędkości i dostosowanie jej do panujących warunków na drodze, a dzięki krótkiemu szkoleniu z pierwszej pomocy będą wiedzieli jak zareagować w sytuacji, gdy ktoś jej będzie potrzebował.