Wiadomości

Ruszyły szczepienia wodzisławskich policjantów

Data publikacji 29.03.2021

W piątek w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej rozpoczęły się szczepienia funkcjonariuszy służb mundurowych przeciw Covid 19. Uczestniczyli w nich również pierwsi mundurowi z wodzisławskiego garnizonu, którzy wyrazili dobrowolną chęć zaszczepienia się.

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się ogólnopolska akcja szczepień kolejnej grupy osób w Polsce – służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. W skład grupy 1C wchodzi między innymi Policja. W piątek w Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej rozpoczęły się szczepienia stróżów prawa wodzisławskiego garnizonu Policji. Policjanci ze Sztabu Policji KWP w Katowicach koordynujący całość działań w naszym województwie, szacują, że akcja podania pierwszej dawki szczepionki powinna zakończyć się dla mundurowych już w maju, jeśli oczywiście nie wystąpią żadne nieprzewidziane utrudnienia.

Proces jest bardzo prosty, a same szczepienia przebiegały bardzo sprawnie. Aby był zachowany ścisły reżim sanitarny wyznaczeni stróże prawa stawiali się w szpitalu o wyznaczonej godzinie, a następnie po krótkiej konsultacji medycznej kolejno byli poddawani pierwszej dawce szczepionki. Po szczepieniach wszyscy policjanci czuli się dobrze i nie zgłaszali żadnych dolegliwości. W następnych dniach zaszczepieni zostaną kolejni mundurowi, łącznie z szefem wodzisławskiego garnizonu podinspektorem Wiesławem Dryją oraz jego zastępcą. Druga dawka szczepionki już za 12 tygodni.

Dziękujemy personelowi medycznemu za tak sprawne przeprowadzenie szczepień.