Wiadomości

Uroczeste ślubowanie nowych funkcjonariuszy

Data publikacji 11.01.2022

W Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim odbyło się uroczyste ślubowanie 4 nowych funkcjonariuszy. Ślubowanie przyjął Komendant podinsp. Wiesław Dryja. Młodych policjantów czeka teraz kurs podstawowy w Szkole Policji i adaptacja zawodowa w oddziale prewencji, po której nowi mundurowi zasilą szeregi wodzisławskiej Policji.

Uroczyste ślubowanie 4 nowo przyjętych policjantów przyjął dzisiaj Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim podinsp. Wiesław Dryja. Następnie, każdemu z policjantów wręczył akt ślubowania i pogratulował wyboru zawodu. Komendant wodzisławskich policjantów życzył każdemu z nich powodzenia i satysfakcji w przyszłej służbie. Mundurowi trafią wkrótce do szkoły Policji, gdzie odbędą kilkumiesięczny kurs podstawowy. Po zdaniu egzaminu końcowego przejdą tzw.. adaptację zawodową, czyli praktykę w oddziale prewencji, po ukończeniu której czeka na nich wymagająca, ale ciekawa i dająca wiele satysfakcji praca. Nowi stróże prawa zasilą szeregi wodzisławskiej Policji.

Służba w Policji jest bardzo zróżnicowana i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Zakres obowiązków jest odmienny dla stanowisk poszczególnych wydziałów. Co innego będzie należało do codziennych zadań policjantów z wydziału prewencji, ruchu drogowego albo kryminalnego. Służba jest często określana jako wyjątkowa profesja dla wyjątkowych ludzi. Dla mundurowych to także niecodzienne wyzwania i sytuacje, w których można się wykazać i zrobić coś pożytecznego dla potrzebujących – nierzadko ochronić ludzkie zdrowie lub życie.

Zanim jednak podejmie się decyzję wstąpieniu w szeregi Policji, warto dokładnie poznać zasady obowiązujące przy rekrutacji. Na każdym etapie naboru przyszły policjant może liczyć na profesjonalną pomoc pracowników Zespołu Kadr i Szkolenia Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, ul. Kokoszycka 180B, tel. 47 85 552 18, 47 85 552 19, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00.

 Zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi!

  • na stole leżą akty ślubowania nowych policjantów
  • umundurowana policjantka składa raport Komendantowi Powiatowemu, z tyłu stoją na baczność nowi funkcjonariusze
  • nowi policjanci trzymając w górze dwa palce prawej dłoni ślubują rotę policyjną frontem do Komendanta, obok komendanta stoi policjantka
  • umundurowani policjanci stoją w szeregu, ślubują policyjną rotę
  • policjant ślubuję rotę policyjną, stoi przed Komendantem i Policjantką
  • Komendant i Policjantka stoją przodem do policjantów stojących w szeregu, ślubujących policyjną rotę
  • Komendant ściska dłoń nowemu policjantowi, policjant trzyma w dłoni akt ślubowania, obok Komendanta stoi Policjantka
  • Komendant w mundurze galowym stoi na świetlicy, w ręku trzyma skoroszyt
Powrót na górę strony