Wodzisławscy policjanci wraz z dzielnicowymi z Radlina spotkali się z uchodźcami z Ukrainy
W radlińskim MOK odbyło się spotkanie informacyjne dla uchodźców z Ukrainy, którzy zamieszkali na terenie Radlina. Na spotkanie zostali również zaproszeni policjanci, którzy przekazali najważniejsze informacje z zakresu przepisów ruchu drogowego, przestrzegali przez mogącymi wystąpić zagrożeniami. Zachęcili też do korzystania z pomocy radlińskich dzielnicowych.
W dniu wczorajszym, w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbyło się spotkanie informacyjne dla uchodźców z Ukrainy, którzy zamieszkali na terenie miasta Radlin. Spotkanie zorganizował radliński Urząd Miasta. Wśród zaproszonych gości znaleźli się obok przestawicieli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Wodzisławiu Śląskim, Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim, radlińskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, radlińskiej biblioteki, również wodzisławscy policjanci oraz radlińscy dzielnicowi. Wystąpienia wszystkich prelegentów były tłumaczone na język ukraiński, o co zadbali organizatorzy spotkania.
Policjanci podczas swojego wystąpienia informowali o najważniejszych zasadach ruchu drogowego, a także i polecali stronę internetową wodzisławskiej oraz śląskiej Policji, na których znajdują się komunikaty informacje dotyczącze najważniejszych zagrożeń w ojczystym języku obywateli Ukrainy. Wystąpienie policjantów miało ważny cel, aby nowi mieszkańcy Radlina potrafili zadbać o swoje bezpieczeństwo i aby czuli się w naszym kraju bezpiecznie. Nowi mieszkańcy powinni wiedzieć, co mają zrobić, kiedy na ich szkodę popełni wykroczenie lub dopuści się przestępstwa. Ważne jest również, aby ukraińskie dzieci znały na pamięć swój nowy adres zamieszkania i by wiedziały, że zawsze mogą prosić polskiego policjanta o pomoc. Stróże prawa zachęcali też do zwrócenia się w razie problemu lub potrzeby uzyskania porady prawnej do radlińskich dzielnicowych, którzy są do dyspozycji również dla nowych mieszkańców miasta.
Policjanci rozdawali ulotki informacyjne, a także gadżety dedykowane kampanii profiaktycznej śląskiej Policji "Mamo! Tato! Tutaj jestem!" dotyczącej problemu zagubień i zaginięć dzieci.