Wiadomości

Nieodpowiedzialne zachowanie kierującego

Data publikacji 13.05.2022

W trakcie dzisiejszych działań NURD policjanci prowadzą kontrole w rejonach szczególnego natężenia ruchu pieszych. Jeden z kierujących wykazał się dużą nieodpowiedzialnością w okolicach przejścia dla pieszych za co spotkała go surowa kara.

Dziś wodzisławska Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” (NURD). Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów - grupy użytkowników dróg, która podczas wypadków jest szczególnie narażona na tragiczne konsekwencje tych zdarzeń.

W działaniach udział bierze Ruchome Stanowisko Dowodzenia dzięki któremu policjanci są w stanie rejestrować wykroczenia popełniane przez kierujących. Dziś w godzinach porannych w Wodzisławiu Śląskim na skrzyżowaniu ulicy Harcerskiej z ulicą Kubsza bardzo nieodpowiedzianie zachował się kierujący pojazdem osobowym, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na oznakowanym przejściu dla pieszych. 39-letni kierujący za to wykroczenie ukarany został mandatem karnym w wysokości 1500 zł i 10 punktami karnymi.

Pamiętajmy! Kierujący pojazdem zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany:

  • zachować szczególną ostrożność,
  • zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Film przejscie_dla_pieszych_film.mp4

Pobierz plik przejscie_dla_pieszych_film.mp4 (format mp4 - rozmiar 3.19 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony