Wiadomości

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" z uczestnikami półkolonii

Data publikacji 13.07.2022

Wodzisławski profilaktyk spotkał się z uczestnikami półkolonii na wodzisławskim Gosławiu. W spotkaniu wzięli również udział strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo nad wodą.

W wodzisławskim Gosław Sport Centrer rozpoczął się drugi turnus półkolonii dla dzieci. Z uczestnikami półkolonii spotkali się wodzisławski profilaktyk oraz strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim. Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najważniejsze zasady bezpiecznego wypoczynku, zasady udzielania pierwszej pomocy, numery alarmowe, opowiadali o swojej pracy i odpowiadali na licznie zadawane przez dzieci pytania. Policyjny profilaktyk przeprowadził quiz, który dotyczył najważniejszych zasad bezpiecznego wypoczynku. Uczestnicy, podzieleni na grupy, mieli za zadanie wskazać poprawną odpowiedź, na zadawane przez policjanta pytania. Rywalizacja była zacięta, a zwycięzcy quizu otrzymali specjalne upominki. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe, odblaskowe smycze. Była też okazja do zobaczenia policyjnego radiowozu oraz wozu stażackiego, co okazało się dla dzieci dużą atrakcja. Spotkanie odbyło się w ramach kampanii informacyjno - edukacyjnej "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

  • policjant oraz strażak stoją przed siedzącymi na krzesłach, przodem do nich dziećmi
  • dzieci siedzą na krzesłach przodem do dwóch strażaków, którzy przyglądają się, jak chłopiec wykonuje pośredni masaż serca fantomowi leżącemu na podłodze
  • policjant stoi przodem do dzieci siedzących przed nim na krzesłach, patrzy na kartkę z pytaniami podczas quizu
  • policjant rozdaje dzieciom siedzącym w rzędzie na krzesłach pamiątkowe, odblaskowe smycze
  • chłopiec w czapeczce na głowie siedzi na kierownicą policyjnego radiowozu
  • policjant stoi obok radiowozu, opowiada stojącym przy radiowozie dzieciom o swojej pracy
Powrót na górę strony