Wiadomości

Uroczyste obchody z okazji Święta Policji

Data publikacji 15.07.2022

Dzisiaj, w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia aktów nominacyjnych na wyższe stopnie służbowe w związku ze Świętem Policji. Awanse uzyskało 99 policjantów, w tym 3 w drodze wyróżnienia. Podczas uroczystości wyróżniono również 3 pracowników wodzisławskiej jednostki.

W dniu dzisiejszym, w związku z przypadającym na dzień 24 lipca Świętem Policji, w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta zbiórka. Uroczystość rozpoczął meldunek złożony przez dowódcę uroczystości, nadkomisarza Artura Szweda Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektorowi Dominikowi Łączykowi. Po odegraniu hymnu narodowego, głos zabrał gospodarz uroczystości, Komenant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim, podinspektor Wiesław Dryja, który przywitał zaproszonych gości i podziękował policjantom za poświęcenie w służbie i rzetelne wykonywanie niełatwych obowiązków służbowych. Skierował podziękowania również do pracowników cywilnych, emerytów policyjnych, rodzin policjantów, parlamentarzystów, samorządowców, prokuratorów i sędziów oraz wszystkich tych, którzy wspierają policjantów na co dzień.

 Z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim, 99 policjantów otrzymało akty mianowania na wyższy stopień policyjny, w tym 3 zostało wyróżnionych wcześniejszym awansem. Za sumienną i rzetelną pracę, Komendant wyróżnił również 3 pracowników cywilnych.  Odznaczenia wyróżnionym policjantom wręczyli Wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnych Związków Zawodowych Policjantów, młodszy inspektor Grzegorz Kuliberda wraz Przewodniczącym Zarządu Terenowego Niezależnych Związków Zawodowych Policjantów w Wodzisławiu Śląskim, podkomisarzem Andrzejem Olesiem.

Po wyróżnieniach nadszedł czas na gratulacje i życzenia ofiacjalnych gości. Jako ostatni zabrał głos Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, inspektor Dominik Łączyk, który podziękował funkcjonariuszom z wodzisławskiego garnizonu za trud wkładany w codzienną służbę i zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i powiatu. Złożył też gratulacje wszystkim wyróżnionym w dniu dzisiejszym policjantom i pracownikom.Uroczystość zakończyła się złożeniem przez dowódcę uroczystości meldunku.

Przy budynku Wodzisławskiego Centrum Kultury powstało na dziesiejszą okoliczność specjalne stoisko profilaktyczne, na którym policjanci z prewencji, drogówki, a także technik kryminalistyki opowiadali o swojej pracy. Można było zobaczyć policyjny radiowóz, motocykl, jednostki broni i sprzęt wykorzystywany przez Policję. Dla najmłodszych były przygotowane balony i kolorowanki, można było też zrobić sobie zdjęcie z maskotką Śląskiej Policji, psem Sznupkiem. Mundurowi promowali również zawód policjanta i zachęcali do wstąpienia w nasze szeregi.

 

 • Oficjalni goście stoją w rzędach, w sali kinowej, funkcjonariusze są ubrani w mundury galowe, pozostali goście - odświętnie
 • na scenie sali kinowej, za mównicą stoi Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim, podinsp. Wiesław Dryja, który przemawia do mikrofonu
 • na scenie w rzędzie stoją policjanci wyróżnieni w drodze awansu, otrzymują od Komendantów akty mianowania
 • na scenie w rzędzie stoją policjanci wyróżnieni do awansu, przed nimi stoją Komendanci i wręczają im akty mianowania
 • na scenie w rzędzie stoją policjanci wyróżnieni w drodze awansu, otrzymują od Komendantów akty mianowania
 • na scenie w rzędzie stoją policjanci wyróżnieni w drodze awansu, otrzymują od Komendantów akty mianowania
 • na scenie stoją dwie kobiety i mężczyzna, komendant wręcza im listy gratulacyjne
 • Wiceprzewodniczący NZZP w Katowicach wręcza odznaczenia wyróżnionym policjantom
 • za mównicą stoi Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji, przemawia do mikrofonu
 • na krzesłach w sali kinowej siedzą goście, rodziny i przyjaciele policjantów
 • w rzędach na krzesłach w sali kinowej siedzą policjanci w mundurach galowych, w rękach trzymają akty mianowania
 • zaproszeni goście stoją w kolejce do złożenia życzeń Komendantowi Powiatowemu Policji w Wodzisławiu Śląskim
Powrót na górę strony