Wiadomości

Jednego dnia ukarany dwoma mandatami

Data publikacji 02.08.2022

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę, który miał w organizmie ponad 2 promile. Został ukarany mandatem 2,5 tys. złotych. Godzinę później mundurowi zatrzymali go znowu, lecz tym razem miał promil więcej. Policjanci ukarali nieodpowiedzialnego cyklistę 5-tysięcznym mandatem.

Policjanci z wodzisławskiej drogówki po raz pierwszy zatrzymali rowerzystę na ulicy Wiejskiej. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile, w związku z czym 45-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Godzinę później na ulicy Kopalnianej w Gorzyczkach inny patrol drogówki zatrzymał do kontroli drogowej tego samego rowerzystę. Tym razem mężczyzna miał już 3 promile. Nieodpowiedzialny 45-latek został ukarany kolejnym mandatem w wysokości 2,5 tys. złotych.

Policja apeluje do kierowców o odpowiedzialność! Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników. Bądź odpowiedzialny! Piłeś? Nie jedź!

Powrót na górę strony