Wiadomości

Podsumowanie działań Bezpieczny Pieszy

Data publikacji 05.08.2022

Wczoraj przez cały dzień policjanci z wodzisławskiej drogówki na terenie całego powiatu prowadzili działania Bezpieczny Pieszy. Głównym celem działań jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. Podsumowujemy wczorajsze działania.

Wczoraj, na terenie całego powiatu były prowadzone działania własne pod nazwą Bezpieczny Pieszy. Policjanci z wodzisławskiej drogówki skupili uwagę na kierujących pojazdami, w jaki sposób zachowują się w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych, ale także na samych pieszych, czy korzystają z przejść oraz, czy w bezpieczny sposób poruszają się na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników.

Podczas wczorajszych działań mundurowi ujawnili łącznie 52 wykroczenia, z czego 31 wykroczeń dopuścili się kierujący pojazdami, natomiast 21 wykroczeń popełnili piesi. Kierujący pojazdami głównie przekraczali dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych, natomiast piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.

Apelujemy o przestrzeganie przepisów do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a także o ostrożność i rozwagę. Każdy użytkownik drogi ma wpływ na bezpieczeństwo. A bezpieczeństwo na drodze to nasz wspólny cel!

Powrót na górę strony