Wiadomości

Uciekał, bo był nietrzeźwy

Data publikacji 08.08.2022

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Kierujący elektrycznym jednośladem podjął próbę ucieczki, jednak szybko został zatrzymany przez mundurowych. Jak się okazało, był nietrzeźwy. Został ukarany mandatem w wysokości 7,5 tys. złotych.

Policjanci z wodzisławskiej drogówki w niedzielny poranek na ul. Jastrzębskiej w Wodzisławiu Śląskim zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Kierujący elektrycznym jednośladem zatrzymał się, jednak nagle zawrócił i podjął próbę ucieczki. Nie reagował na polecenia mundurowych i odjechał w boczną ulicę. Jednak szybko został zatrzymany przez mundurowych. Jak się okazało, mężczyzna chciał uniknąć kontroli drogowej, ponieważ był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila. 62-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego, za kierowanie rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości oraz za niestosowanie się do poleceń osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego, został ukarany mandatem karnym w wysokości 7,5 tys. złotych.

Apelujemy, szczególnie do użytkowników jednośladów o odpowiedzialne zachowanie. Każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego to realne zagrożenie, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników drogi!

Powrót na górę strony