Wiadomości

W pszowskiej „Szachcie” utonął mężczyzna.

Data publikacji 09.08.2022

Pszowscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego zdarzenia nad wodą. W zbiorniku „Szachta” życie stracił 35-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Przestrzegamy przed kąpielą w miejscach zabronionych oraz niestrzeżonych.

W piątek tuż po godzinie 17 dyżurny Komisariatu Policji w Pszowie otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w zbiorniku wodnym w Pszowie doszło do utonięcia mężczyzny.

Obok „Szachty” przechodziła grupa nastolatków. Wtedy zawołał ich znajomy, który chciał, aby mu dotrzymali towarzystwa. Mężczyzna ten namawiał nastolatków do wspólnego pływania, jednak oni odmówili. Sam wszedł do wody i popłynął w głąb zbiornika. Kiedy wracał do brzegu, zanurzył się i już nie wynurzył. Nastolatkowie natychmiast powiadomili służby. Już po kilku minutach na miejsce przyjechała Straż Pożarna i Policja. Strażacy rozpoczęli akcję poszukiwawczą i po około 15-20 minutach poszukiwań wyłowili ciało mężczyzny, natomiast policjanci ustalili jego tożsamość. Według relacji świadków, mężczyzna ten wszedł do wody będąc pod wpływem alkoholu. Mundurowi ustalili również, że zbiornik wodny, w którym utonął 35-latek, jest objęty zakazem kąpieli.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci będą ustalać szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Korzystajmy wyłącznie z kąpielisk strzeżonych. Bezpieczna kąpiel to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane, a przede wszystkim, w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. „Dzikie kąpieliska” zawsze mają nieznane dno i głębokość, a woda w nich może być skażona. Nigdy też nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu!

Powrót na górę strony