Wiadomości

Policjanci spotkali się z uczestnikami półkolonii w Rydułtowach

Data publikacji 09.08.2022

Rydułtowski dzielnicowy oraz policyjna profilaktyk odwiedzili podopiecznych półkolonii, które właśnie trwają w Szkole Podstawowej nr 3 w Rydułtowach. Mundurowi przekazali wskazówki dotyczące bezpiecznych wakacji, odpowiadali również na liczne pytania dzieci. Sporą atrakcją okazał się Sznupek, który chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć.

Rozpoczął się kolejny turnus półkolonii zorganizowanych w Szkole Podstawowej nr 3 w Rydułtowach. Na spotkanie z uczestnikami zostali zaproszeni policjanci, rydułtowski dzielnicowy i policyjna profilaktyk z wodzisławskiej komendy. Mundurowi chętni biorą udział w takich spotkaniach, ponieważ mają wtedy okazję przekazać dzieciom bardzo ważną wiedzę. Wiedzę na temat bezpieczeństwa. Oprócz wskazówek, jak wypoczywać bezpiecznie mundurowi rozmawiali również na inne, interesujące dzieci tematy. Bardzo cieszy nas fakt, że coraz więcej dzieci przekazuje nam, że rozmawia na temat bezpieczeństwa ze swoimi rodzicami. Temat bezpieczeństwa powinien być regularnie przypominany, dostosowany do wieku dziecka i nie po to, aby straszyć, tylko aby uświadomić, że zagrożenia mogą wystąpić. Zostały jeszcze trzy tygodnie wakacji. Chcemy, aby upłynęły dzieciom na beztroskiej zabawie, ale przede wszystkim, aby były bezpieczne.

Na spotkanie z dziećmi razem z policjantami przyjechał Sznupek, maskotka Śląskiej Policji. Sznupek miał wyjątkowo dobry humor i chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć. No i był dla dzieci chyba największą atrakcją.

  • na sali gimnastycznej, na materacach siedzą dzieci, słuchają policjantki, która prowadzi spotkanie profilaktyczne
  • na boisku szkolnym do wspólnego zdjęcia pozuje Sznupek, opiekunka i dzieci
  • do wspólnego zdjęcia pozuje Sznupek, opiekunka i dzieci
Powrót na górę strony