Wiadomości

Przed nami długi weekend. Wspólnie zadbajmy, aby był bezpieczny

Data publikacji 11.08.2022

Przed nami długi sierpniowy weekend. Na drogach powiatu pojawi się zwiększona liczba policjantów, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem podróżujących. Mundurowi będą sprawdzali prędkość i trzeźwość kierowców, a także stan techniczny pojazdów. A już od dzisiaj apelują do kierowców, aby reagowali, kiedy nietrzeźwa osoba chcę wsiąść „za kółko". Wspólnie zadbajmy o bezpieczny długi weekend.

Już od piątku na drogach powiatu wodzisławskiego pojawi się większa liczba oznakowanych i nieoznakowanych radiowozów. Wodzisławscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania prewencyjno-kontrolne. Mundurowi szczególną uwagę będą zwracać na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jak mówią statystyki, głównymi przyczynami wypadków drogowych są: przekraczanie dozwolonej prędkości jazdy, kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych i „na trzeciego”, a także lekceważenie znaków i sygnałów drogowych. Policjanci będą drobiazgowo sprawdzać, czy podróżujący mają zapięte pasy i czy najmłodsi pasażerowie przewożeni są w fotelikach. Zwrócą również uwagę na stan techniczny kontrolowanych pojazdów oraz stan trzeźwości kierowców.

Już od dzisiaj wodzisławscy mundurowi apelują do kierujących o zdecydowaną reakcję, kiedy nietrzeźwa osoba chce jechać samochodem. Uniemożliwienie takiej osobie jazdy samochodem jest naszym społecznym obowiązkiem. Policjanci zachęcają, zgodnie z treścią kampanii informacyjno-edukacyjnej „Nie reagujesz-akceptujesz!". W pakietach rozdawanych przez mundurowych znajdują się ulotki dedykowane tej kampanii, a także zapach samochodowy i jednorazowy alkomat.

Pamiętajmy! Nawet najlepiej zorganizowane i przeprowadzone działania policyjne nie są w stanie zapewnić każdemu bezpieczeństwa. Ono w dużej mierze zależy od nas samych. Nasilone kontrole policyjne mają przypominać kierowcom o tym, aby nie szarżować na drogach. Zadbajmy wspólnie, aby ten weekend był bezpieczny.

Powrót na górę strony