Wiadomości

Drogówka z wizytą u najmłodszych

Data publikacji 20.09.2022

Mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wodzisławskiej jednostki odwiedzili podopiecznych przedszkoli w Radlinie i Rydułtowach. Stróże prawa zapoznali przedszkolaków z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zaprzyjaźnili się też z nimi, ponieważ każde dziecko powinno wiedzieć, że policjant to przyjaciel, który w razie kłopotów, pomaga.

Stróże Prawa z Wydziału Ruchu Drogowego wodzisławskiej Policji odwiedzili przedszkolaków  w Rydułtowach i Radlinie. Przy pomocy specjalnych, pluszowych znaków drogowych zapoznali najmłodszych uczestników ruchu drogowego z najważniejszymi zasadami bezpieczeństwa. Ponieważ profilaktyka powinna się zaczynać już od najmłodszych lat. Policjanci podczas spotkania zaprzyjaźnili się z dziećmi, które teraz już będą wiedziały, że w razie kłopotów zawsze można prosić policjanta o pomoc. Wiedzą też, że policjant nie zabiera dzieci, tylko pomaga. Ogromne wrażenie na przedszkolakach zrobiły policyjne motocykle, na których mundurowi przyjechali na spotkanie. Dzieci chętnie zapozowały też do wspólnego zdjęcia.

  • policjanci stoją przed budynkiem obok policyjnych motocykli, przed nimi stoją przedszkolaki i ich opiekunki
  • przed siedzącymi na podłodze przedszkolakami stoi policjant, prowadzi spotkanie profilaktyczne
  • na podłodze w siadzie skrzyżnym siedzą przedszkolaki, niektórzy z nich mają podniesioną rękę - zgłaszają się do odpowiedzi
  • dzieci siedzą przed policjantem, przed nim stoi dziewczynka, policjant tłumaczy dzieciom zasady bezpieczeństwa
  • przed budynkiem stoją przedszkolaki, przed nimi stoją dwa motocykle policyjne i policjant
  • pomiędzy policyjnymi motocyklami stoi grupa przedszkolaków
Powrót na górę strony