Wiadomości

Rocznica 100-lecia przyłączenia Górnego Śląska do Polski okiem kamery

Data publikacji 23.09.2022

Uroczystości związane z przyłączeniem Górnego Śląska do Polski już za nami. Piękne, patriotyczne wydarzenie odbyło się z inicjatywy Senator Ewy Marii Gawędy, a jego realizatorem był Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie. Nad bezpiecznym przebiegiem tego wydarzenia czuwali wodzisławscy policjanci.

Na początku lipca, w Wodzisławiu Śląskim odbyły się uroczystości związane rocznicą 100-lecia przyłączenia Górnego Śląska do Polski. Inicjatorką wodzisławskich uroczystości była Senator Ewa Maria Gawęda. Natomiast trudu realizacji przedsięwzięcia podjął się dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Mszanie, Rafał Jabłoński. Wydarzenie miało charakter patriotyczny, a organizatorzy zadbali, aby uczestnicy mogli się wczuć w klimat wydarzeń sprzed stu lat. Kiedy to po kilkuset latach, miasto Wodzisław wróciło do Państwa Polskiego i stało się jego częścią.

Honorowy patronat nad wydarzeniem, obok Starosty Wodzisławskiego Leszka Bizonia i Prezydenta Miasta Wodzisław Śląski, Mieczysława Kiecę objął Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki. W skład honorowego komitetu organizacyjnego wszedł między innymi Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim, mł. insp. Wiesław Dryja. Wydarzenie „Witaj Polsko!” przyciągnęło tysiące osób. Nad bezpiecznym przebiegiem uroczystości czuwali wodzisławscy stróże prawa.

Wydarzenie zostało uwiecznione na pamiątkowym filmie. Zachęcamy do obejrzenia filmu, klikając w link: film "Witaj Polsko".

 

Powrót na górę strony