Wiadomości

Wodzisławska Policja apeluje. Kiedy jest szaro i buro korzystajmy ze świateł mijania!

Data publikacji 24.11.2022

W warunkach ograniczonej przejrzystości powietrza należy używać świateł mijania, nie świateł do jazdy dziennej! Włączmy je ręcznie, wówczas będziemy mieli pewność, że światła będą spełniały swoją funkcję. Warto zadbać o bezpieczeństwo podczas jesiennej szarugi. W ramach prowadzonej kampanii pn. "Twoje światła, nasze bezpieczeństwo" apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wodzisławska Policja zwraca się do kierowców z apelem. W warunkach ograniczonej przejrzystości powietrza korzystajmy ze świateł mijania, a nie ze świateł do jazdy dziennej. Włączmy światła mijania ręcznie, wówczas będziemy mieli pewność, że używamy prawidłowych świateł. Przypominamy, iż w warunkach ograniczonej przejrzystości powietrza kierujący ma obowiązek włączyć światła mijania. Niedopełnienie tego obowiązku jest wykroczeniem, za które kodeks przewiduje mandat karny w wysokości 200 złotych i 2 punkty karne.

Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze! Bądźmy widoczni dla innych! Pamiętajmy o tym, szczególnie podczas jesiennej szarugi.

 

Powrót na górę strony