Wiadomości

Zostań Mikołajem, oddaj krew

Data publikacji 01.12.2022

6 grudnia, przed budynkiem wodzisławskiej Policji odbędzie się Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Organizatorem akcji jest wodzisławska komenda i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu. Policjanci zachęcają do podzielenia się krwią w Mikołajki.

Dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim i Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu, w dniu 6 grudnia br. odbędzie się Akcja Honorowego Oddawania Krwi. Akcja rozpocznie się o godzinie 9 i potrwa do godziny 13. Krew będzie można oddać w ambulansie, który specjalnie na tę okazję przyjedzie przed budynek wodzisławskiej komendy, tj. Wodzisław Śląski ul. Kokoszycka 180B. Wodzisławscy policjanci zachęcają do podzielenia się krwią w Mikołajki.

Krew jest najcenniejszym darem, jaki może podarować człowiek. Świadomość, że możemy uratować komuś życie, jest wartością nadrzędną. Krew i jej składniki to dla wielu pacjentów w szpitalach jedyna szansa na życie lub powrót do zdrowia. Jej źródłem jest drugi człowiek – krwi nie można wyprodukować. Dlatego tak ważne jest jej ciągłe pozyskiwanie. W Mikołajki będzie właśnie okazja, aby się krwią podzielić. Oddanie krwi to najpiękniejszy prezent dla osoby, która jej potrzebuje!

Powrót na górę strony