Wiadomości

Nawet z narażeniem życia...

Data publikacji 23.01.2023

Policjant odbywający szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Katowicach wykazał się profesjonalizmem i odwagą podczas niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce w Żorach. Napastnik wdarł się do samochodu, w którym była kobieta i oblał ją oraz wnętrze jej pojazdu paliwem. Młody policjant bez wahania ruszył na pomoc.

Do interwencji doszło 15 stycznia br. w Żorach na parkingu jednej z restauracji mieszczącej się przy ulicy Kościuszki, Około godziny 3.30 policjant z wodzisławskiej komendy, posterunkowy Konrad Rutyna, który odbywa szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Katowicach, w czasie wolnym od służby zareagował na wezwanie pomocy przez kobietę znajdującą się w jednym z zaparkowanych aut. Jak się okazało, agresywny napastnik wdarł się do samochodu, w którym siedziała kobieta i oblał ją, jak i wnętrze jej pojazdu paliwem. Młody policjant, nie zważając na zagrożenie, obezwładnił napastnika, który trzymając w dłoni zapalniczkę, groził kobiecie śmiercią. Obezwładniony agresor został przekazany policjantom, którzy przyjechali na miejsce. Komendant Szkoły Policji w Katowicach zwrócił się do Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim z wnioskiem o wyróżnienie wodzisławskiego policjanta. Zwrócił uwagę na to, iż  jego postawa młodego policjanta zasługuje na szczególne uznanie.

Link do komunikatu żorskiej Policji znajduje się tutaj.

Młody policjant po ukończeniu szkolenia podstawowego będzie pełnił służbę w Ogniwie Patrolowo  - Interwencyjnym w wodzisławskiej komendzie. Już na początku swojej kariery udowodnił, że można na niego liczyć. Wybór zawodu, w jego przypadku nie jest przypadkowy. Mówi się, że Policjant, to wyjątkowy zawód dla wyjątkowych ludzi. Posterunkowy Konrad Rutyna, z pewnością potwierdza tę tezę.

Powrót na górę strony