Wiadomości

Spotkania z młodzieżą w ramach kampanii "Na drodze - Patrz i Słuchaj"

Data publikacji 16.03.2023

Profilaktyk Wydziału Ruchu Drogowego wodzisławskiej jednostki Policji przeprowadził spotkania profilaktyczne z uczniami Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Godowie. Tematem było bezpieczeństwo pieszych. Działanie profilaktyczne odbyło się pod głównym hasłem "Dla każdego jest miejsce na drodze".

W Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Godowie odbyły się spotkania profilaktyczne ze starszymi uczniami szkoły podstawowej. Spotkanie przeprowadził policyjny profilaktyk z Wydziału Ruchu Drogowego wodzisławskiej jednostki, młodszy aspirant Grzegorz Szolc. Mundurowy przybliżył nowe przepisy ruchu drogowego, odpowiadał na chętnie zadawane przez młodzież pytania, tłumaczył przepisy prawa, podając przykłady z jego zawodowego doświadczenia. Zachęcał do korzystania z elementów odblaskowych i tłumaczył, jak posiadanie odblasku wpływa na widoczność pieszego. Apelował również, przytaczając policyjne statystyki, do zachowania ostrożności na przejściach dla pieszych. Uczniowie godowskiej szkoły już wiedzą, co znaczy zasada ograniczonego zaufania. Wiedzą również, iż sami mają wpływ na swoje bezpieczeństwo.

Spotkanie odbyło się w ramach kampanii "Na Drodze - Patrz i Słuchaj". Działania profilaktyczne są realizowane przez Polską Policję pod hasłem "Dla każdego jest miejsce na drodze".

Powrót na górę strony