Wiadomości

Śledztwo w sprawie ujawnionych w Radlinie zmumifikowanych ludzkich zwłok

Data publikacji 21.03.2023

Śledczy z Komisariatu Policji w Radlinie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim wyjaśniają okoliczności ujawnionych zwłok ludzkich. Zmumifikowane ludzkie zwłoki zostały znalezione w mieszkaniu przy ulicy Rogozina w Radlinie. W tej sprawie prokuratura wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić szczegóły tego zdarzenia.

22 lutego 2023 roku, o godzinie 10.20 wodzisławscy policjanci zostali powiadomieni o ujawnieniu w jednym z mieszkań przy ulicy Rogozina w Radlinie najprawdopodobniej zmumifikowanych ludzkich zwłok. Interwencja została zgłoszona przez członka rodziny właściciela mieszkania, w którym zwłoki miały się znajdować. Mundurowi, którzy pojechali na miejsce, potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu przebywał także właściciel mieszkania, 76-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Został on zabrany przez ratownictwo medyczne do szpitala.

Na miejscu, pod nadzorem prokuratora pracowali śledczy oraz technik kryminalistyki, którzy wykonywali czynności procesowe w niezbędnym zakresie. Jeszcze tego samego dnia Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim wszczęła w tej sprawie śledztwo. Ma ono wyjaśnić wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Powrót na górę strony