Wiadomości

Zapraszamy do Radlina na Piknik Bezpieczeństwa

Data publikacji 17.05.2023

19 maja br. w Radlinie, na Placu Radlińskich Olimpijczyków odbędzie się impreza profilaktyczna pn. Piknik Bezpieczeństwa. Organizatorem wydarzenia jest Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim, a odbiorcami - szkolna młodzież. Impreza mogła powstać dzięki dobrej współpracy wodzisławskiej Policji z innymi podmiotami. Startujemy o 10!

W dniu 19 maja 2023 roku, od godziny 10-13, na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego oraz Placu Radlińskich Olimpijczyków w Radlinie odbędzie się impreza profilaktyczna pod nazwą "Piknik Bezpieczeństwa". Organizatorem wydarzenia jest Komenda Powiatowa Policji w Wodzisławiu Śląskim. Impreza mogła powstać dzięki dobrej współpracy wodzisławskiej Policji z innymi podmiotami, a przede wszystkim Urzędem Miasta w Radlinie. Współorganizatorami Pikniku są wspomniany wcześniej Urząd Miasta w Radlinie, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, Powiatowa Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim oraz Rydułtowach, Ochotnicza Straż Pożarna w Godowie, Ochotnicza Straż Pożarna Biertutowy, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Radlinie, Inspekcja Transportuu Drogowego w Katowicach, Centrum Powiadamiania Ratunkowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie i Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Od godziny 9 rozpocznie się kolorowy przemarsz radlińskich przedszkolaków, otwarcie imprezy rozpocznie się o godzinie 10.

Celem imprezy jest edukacja młodzieży - młodych uczestników ruchu drogowego. Przez zabawę chcemy wypracować odpowiednie praktyki i postawy młodych ludzi, aby potrafili właściwie zadbać o swoje bezpieczeństwo, a także, w razie takiej konieczności, udzielić pomocy innym. Wydarzenie po raz pierwszy zostało zorganizowane w ubiegłym roku. Spotkało się z dużym zainteresowaniem, dlatego zostało wpisane na stałe w kalendarz radlińskich wydarzeń.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Powrót na górę strony