Wiadomości

Dzień bezpiecznego kierowcy

Data publikacji 25.07.2023

Dziś obchodzimy Dzień bezpiecznego kierowcy. Dzień ten jest doskonałą okazją do zastanowienia się nad nawykami za kierownicą. W tym dniu policjanci pragną przypomnieć kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także kultura jazdy i poszanowanie innych użytkowników drogi.

Dzisiaj, tj. 25 lipca w Dniu Św. Krzysztofa – patrona kierowców policjanci pragną zaapelować do kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Niech ten dzień będzie dla wszystkich okazją do refleksji i zastanowienia się, czy swoim zachowaniem na drodze nie powodujemy zagrożenia dla siebie i innych.

Korzystajmy z drogi w sposób rozsądny i bezpieczny, a przede wszystkim:

  • zadbajmy o prawidłowy stan techniczny naszych pojazdów,
  • ruszajmy w podróż wyspani i wypoczęci, a przede wszystkim trzeźwi,
  • bezwzględnie pamiętajmy o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa i stosowaniu urządzeń do przewozu dzieci,
  • wyruszając w dłuższą trasę, zaplanujmy sobie przerwy, by móc przez całą podróż zachować właściwą koncentrację.

Na drodze jest miejsce dla wszystkich, a to czy bezpiecznie dojedziemy do celu, w głównej mierze zależy od nas samych. Postawmy więc na kulturę jazdy i poszanowanie innych uczestników ruchu drogowego. Wówczas każda podróż stanie się przyjemnym doświadczeniem i doskonałym sposobem na bezpieczne dotarcie do celu czego wszystkim kierowcom w dniu Św. Krzysztofa życzymy. Niech bezpieczeństwo na drodze będzie naszym wspólnym celem, nie tylko dzisiaj.

Powrót na górę strony