Wiadomości

Zaproszenie dla mediów

Data publikacji 18.09.2023

W środę, 20 września br. od godziny 10:30, na ul. Matuszczyka w Wodzisławiu Śląskim, w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności będą prowadzone działania edukacyjno - profilaktyczne. Akcję przeprowadzą policjanci wspólnie ze Strażą Pożarną oraz przedstawicielami Starostwa Powiatowego. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W środę, 20 września, od godziny 10:30, na ulicy Matuszczyka w Wodzisławiu Śląskim - na parkingu samochodowym przy wjeździe na Osiedle Dąbrówki zostaną przeprowadzone działania edukacyjno - profilaktyczne w ramach  trwającej akcji ROADPOL Safety Days. W tym dniu policjanci, strażacy i przedstawiciele Starostwa Powiatowego będą przypominali o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przede wszystkim kierowcom, aby stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Zapraszamy na to wydarzenie przedstawicieli zainteresowanych redakcji. Osobą wyznaczoną do kontaktu w sprawie spotkania jest: oficer prasowy wodzisławskiej jednostki, asp. szt. Małgorzata Koniarska - 606 858 145.

ROADPOL Safety Days to coroczna kampania Policji ruchu drogowego państw będących członkami ROADPOL oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego, ukierunkowana na realizację założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL przy wsparciu m.in. Komisji Europejskiej i Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

Powrót na górę strony