Wiadomości

Wyziębiony mężczyzna leżał w trawie. Przechodzeń zareagował i powiadomił służby

Data publikacji 01.11.2023

We wtorek wieczorem, przechodzeń zauważył leżącego w trawie mężczyznę, a obok niego leżała walizka. Zareagował i powiadomił służby. Dzięki pomocy obywatela wyziębiony mężczyzna trafił do ogrzewalni. Nie reagujesz? Akceptujesz!

We wtorkowy wieczór wodzisławska Policja została powiadomiona o mężczyźnie, który leżał w trawie przy ulicy Jastrzębskiej w Wodzisławiu, obok niego miała leżeć walizka. Policyjny patrol zastał wyziębionego 49-letniego mieszkańca Krakowa. Mężczyzna został zbadany przez Ratownictwo Medyczne, nie wymagał hospitalizacji. Z uwagi na panujące w tym dniu warunki atmosferyczne policjanci przewieźli go do ogrzewalni, gdzie otrzymał pomoc.

Postawa obywatela, który zareagował i powiadomił służby, zdecydowanie zasługuje na pochwałę. Czasem, żeby pomóc, wystarczy wykonać jeden telefon. Nie bądź obojętny, twój telefon może uratować komuś życie.

Zbliża się okres zimowy. Niskie temperatury powietrza są niebezpieczne dla osób, które z różnych powodów, nie mają schronienia. Widzisz osobę narażoną na wyziębienie organizmu, reaguj. Powiadom służby.

 

 

Powrót na górę strony