Wiadomości

Postawa obywatelki zasługuje na pochwałę

Data publikacji 03.11.2023

22-letnia kobieta wzięła z bankomatu gotówkę, która nie należała do niej. Przed nią z bankomatu korzystał mężczyzna, który odjechał samochodem firmy kurierskiej. Mężczyzna miał sporo szczęścia, trafił na uczciwą osobę i odzyskał swoje pieniądze.

22-letnia mieszkanka Wodzisławia Śląskiego chciała skorzystać z bankomatu przy ulicy Kubsza w Wodzisławiu Śląskim. Przed nią z bankomatu korzystał pracownik firmy kurierskiej, który przez pośpiech nie zakończył transakcji. Kobieta wzięła wypłaconą gotówkę. Zauważyła jednak, że pojazd mężczyzny odjechał. 22-latka pojechała do siedziby firmy, aby oddać kierowcy jego własność. Stróż, z którym rozmawiała, nie był w stanie jej pomóc. Zostawiła więc numer kontaktowy do siebie, a następnie pojechała na komendę Policji. Mężczyzna kolejnego dnia zadzwonił na pozostawiony numer telefonu i dowiedział się, iż może swoją gotówkę odebrać w wodzisławskiej jednostce Policji. Jeszcze tego samego dnia 33-letni mieszkaniec Rybnika odzyskał pieniądze.

To już kolejna sytuacja, kiedy okazuje się, iż mieszkańcy naszego powiatu, zwyczajnie są dobrymi ludźmi. Postawa mieszkanki Wodzisławia Śląskiego, która zadała sobie trudu, by właściciel odzyskał swoją gotówkę, niewątpliwie zasługuje na pochwałę. Takie sytuacje pokazują, iż należy wierzyć w ludzi. Tego Wam życzymy, wiary i wzajemnej życzliwości. Wierzymy w to, że dobro wraca.

Powrót na górę strony