Wiadomości

Zaśnięcie za kierownicą wstępną przyczyną wypadku drogowego

Data publikacji 10.11.2023

Dziś rano doszło do wypadku drogowego na ulicy Pszowskiej w Pszowie. Mundurowi z wodzisławskiej drogówki wstępnie ustalili, iż kierujący skodą prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku dacią. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby odniosły obrażenia ciała i trafiły do szpitala. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie na drodze.

Dziś rano, około godziny 6.30, w Pszowie na ulicy Pszowskiej doszło do zdarzenia drogowego. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili wstępnie, iż kierujący osobową skodą, 44-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego, jadąc ulicą Pszowską w kierunku Wodzisławia Śląskiego, prawdopodobnie zasnął za kierownicą, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącą z przeciwnej strony osobową dacią, którą jechał 58-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego z 54-letnią pasażerką. W wyniku tego zdarzenia kierujący dacią oraz jego pasażerka odnieśli obrażenia ciała i zostali przetransportowani do szpiatala. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi, a szczegóły i okoliczności tego wypadku wyjaśni policyjne postępowanie. Droga była zablokowana, konieczne było wyznaczenie objazdu na czas policyjnych czynności.

Wodzisławska Policja apeluje o odpowiedzialne zachowanie. Wsiadaj za kierownicę wypoczęty, ponieważ bierzesz odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych uczestników ruchu drogowego.

 

  • zdjęcie przedstawia wykonującego czynności na miejscu wypadku drogowego policjanta
  • na zdjęciu widać samochód, który brał udział w wypadku, w tle widać policyjny radiowóz
  • na zdjęciu widać samochody, które brały udział w wypadku, w tle widać policyjny radiowóz
Powrót na górę strony