Wiadomości

Akcja profilaktyczna Policji w wodzisławskiej siedzibie ZUS

Data publikacji 10.11.2023

Policyjny profilaktyk przeprowadził w wodzisławskiej siedzibie ZUS-u akcję skierowaną do seniorów. Policjant udzielał seniorom rad z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przekazywał także materiały informacyjne na temat bezpieczeństwa w sieci, nowych metod działania oszustów, a także profilaktyczne gadżety. Spotkanie odbyło się w ramach akcji "Bezpieczny senior".

W siedzibie wodzisławskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wzorem ubiegłych lat, odbyła się akcja skierowana do seniorów powiatu wodzisławskiego. Policyjny profilaktyk rozmawiał z seniorami na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Przekazywał ulotki informacyjne dotyczące kampanii własnej Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim pod nazwą "Z głową w sieci", w których znajdują się rady, jak bezpiecznie korzystać z sieci, przekazywał także ulotki dotyczące nowych metod działania oszustów ze wskazówkami, jak właściwie zadbać o swoje bezpieczeństwo i nie dać szansy oszustowi. Mundurowy rozdawał także gadżety profilaktyczne oraz odblaski i zachęcał do korzystania z nich na co dzień.

Wodzisławscy policjanci w szczególny sposób dbają o bezpieczeństwo seniorów. Seniorzy to grupa społeczna, która jest szczególnie narażona na bezwzględne działania oszustów. Dlatego już od wielu lat, między innymi w siedzibie ZUS-u prowadzona jest akcja informacyjno - edukacyjna "Bezpieczny senior". Rozmowy z seniorami zawsze są bardzo ciekawe, miło jest też usłyszeć słowa wdzięczności za troskę skierowaną w ich stronę.

Wodzisławska Policja kieruje apel do mieszkańców naszego powiatu, dbajcie o seniorów w Waszych rodzinach. Przypominajcie seniorim, aby byli czujni i nie dali szansy oszustom.

 

  • do wspólnego zdjęcia pozują policjanci, w rękach trzymają ulotki dotyczące metod działania oszustów
  • policjant podczas spotkania profilaktycznego przekazuje seniorowi ulotki informacyjne
  • policjant podczas spotkania profilaktycznego przekazuje seniorce ulotki informacyjne
  • policjant podczas spotkania profilaktycznego przekazuje seniorom ulotki informacyjne
  • policjant podczas spotkania profilaktycznego przekazuje seniorom ulotki informacyjne
  • policjant podczas spotkania profilaktycznego przekazuje kobietom ulotki informacyjne
  • na zdjęciu widać osobę, która trzyma w ręku otrzymane od policjanta ulotki profilaktyczne
  • policjant podczas spotkania profilaktycznego przekazuje kobiecie ulotki informacyjne
  • do wspólnego zdjęcia pozują policjanci oraz pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
Powrót na górę strony