Wiadomości

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych – działania wodzisławskiej Policji

Data publikacji 20.11.2023

Obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych były okazją do przeprowadzenia przez policjantów działań profilaktycznych. W tym szczególnym dniu, rozmowy z kierowcami miały szczególny wydźwięk. Niech bezpieczeństwo na drodze będzie naszą wspólną sprawą, zadbajmy o nie wszyscy.

Każdego dnia niestety słyszymy bądź czytamy o wypadkach drogowych. Na polskich drogach wciąż dochodzi do tragedii, są ofiary w ludziach. W tym szczególnym dniu, rozmowy policjantów z kierującymi przybrały szczególny wydźwięk. Policjanci apelowali o odpowiedzialne zachowanie na drodze, ponieważ naszą wspólną sprawą powinno być to, aby na drogach nie ginęli ludzie, aby było bezpiecznie.  

Policjanci z wodzisławskiej drogówki przeprowadzili akcję profilaktyczną. Rozmawiali z kierującymi o ważnych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym i rozdawali odblaskowe opaski. Akcja miała na celu uświadomienie kierującym tego, że każdy uczestnik ruchu drogowego ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. I bezpieczeństwo na drodze powinno być naszą wspólną sprawą.

Przypominamy, iż to nadmierna prędkość oraz alkohol jest najczęściej przyczyną najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Bądź super kierowcą, bądź odpowiedzialny!

 

 

Powrót na górę strony