Wiadomości

Jedź bezpiecznie w święta

Data publikacji 22.12.2023

Zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wzmożonego ruchu na drogach. Wiele osób w tym czasie wyjeżdża, aby wypocząć lub spotkać się z bliskimi. Planując podróż, pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie, niezależnie od tego, jak długą drogę mamy do pokonania.

W okresie wzmożonego ruchu na drogach, gdzie wiele osób wybierze się w odwiedziny swoich bliskich lub aby wypocząć, wodzisławscy policjanci zadbają o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mundurowi będą wspierać podróżnych, koncentrując swoje działania między innymi na udzielaniu uczestnikom ruchu drogowego niezbędnej pomocy.

Policjanci jednak podkreślają, że nie będzie taryfy ulgowej wobec osób, które naruszają przepisy ruchu drogowego, a tym samym narażają na ryzyko utraty życia i zdrowia innych uczestników drogi.

Stróże prawa będą zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących oraz sposób przewożenia pasażerów w pojazdach.

Pamiętajmy o przygotowaniu swojego samochodu do podróży. Należy między innymi sprawdzić światła, hamulce, płyny eksploatacyjne, stan opon. Nie pozwólmy też ani sobie, ani innym na nieodpowiedzialne zachowanie, jakim jest wsiadanie za kierownicę pojazdu po spożyciu alkoholu.

Warunki zimowe są wymagające. Przestrzegamy przed zbytnim pośpiechem na drodze. Koncentracja, dostosowanie prędkości do warunków ruchu, w tym m.in. pogody, stanu nawierzchni i własnych umiejętności to kluczowe elementy, które wpływają na bezpieczeństwo nas wszystkich.

Zadbajmy wspólnie, aby Święta Bożego Narodzenia były bezpieczne!

 

 

Powrót na górę strony