Wiadomości

Podsumowanie świątecznego weekendu

Data publikacji 27.12.2023

W ciągu tegorocznego świątecznego weekendu na drogach województwa śląskiego doszło do 5 wypadków, w których na szczęście nikt nie zginął, a 5 osób zostało rannych. Zatrzymano 39 nietrzeźwych kierowców. W ciągu czterech dni doszło do 511 kolizji drogowych. Na terenie powiatu wodzisławskiego doszło do 10 kolizji drogowych, zatrzymano 2 nietrzeźwych kierowców.

Za nami okres Świąt Bożego Narodzenia, czyli czas zwiększonego natężenia ruchu na śląskich drogach. Tysiące policjantów czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących. Mundurowi sprawdzali stan trzeźwości i prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i to czy wszyscy w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach. Stróże prawa konsekwentnie reagowali na wszelkiego rodzaju wykroczenia i przestępstwa, a w szczególności zwracali uwagę na kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownice pod wpływem alkoholu, powodując największe zagrożenie na drogach.

W tym roku w okresie od 23 do 26 grudnia doszło do 516 zdarzeń drogowych, w tym do 5 wypadków, w których 5 osób zostało rannych. Na śląskich drogach nikt nie zginął. To o 8 wypadków mniej niż w roku ubiegłym. W analogicznym okresie 2022 roku na drogach Śląska doszło bowiem do 13 wypadków, 449 kolizji, gdzie 13 osób odniosło obrażenia. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych była nadmierna prędkość i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. W ciągu czterech dni mundurowi zatrzymali 39 nietrzeźwych kierujących. W porównywalnym okresie 2022 roku było ich 57.

Na terenie powiatu wodzisławskiego podczas świątecznego, długiego weekendu nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Doszło natomiast do 10 kolizji, policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Powrót na górę strony