Wiadomości

Pomagajmy osobom narażonym na wychłodzenie. Reagujmy!

Data publikacji 18.01.2024

Wczoraj późnym popołudniem otrzymaliśmy zgłoszenia o osobach narażonych na wyziębienie organizmu. Dzięki reakcji obywateli, osoby potrzebujące pomocy uzyskały ją od policjantów. W dalszym ciągu apelujemy o pomoc osobom, które są nieporadne albo nietrzeźwe, a przez to narażone na działanie niskich temperatur. Pamiętaj, twój telefon może uratować czyjeś życie.

Wczoraj późnym popołudniem otrzymaliśmy dwa zgłoszenia od zaniepokojonych mieszkańców, którzy zwrócili uwagę na osoby narażone na działanie niskich temperatur powietrza.

Pierwsze zgłoszenie dotyczyło mężczyzn, którzy siedzieli w parku i według zgłaszającej, byli oni narażeni na wyziębienie organizmu. Policjanci zastali w rydułtowskim parku przy ulicy Ofiar Terroru mężczyznę, który, jak się okazało, nie miał się gdzie podziać. Rydułtowscy mundurowi udzielili mu pomocy, zmarznięty 54-latek otrzymał schronienie w wodzisławskiej ogrzewalni.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło mężczyzny, który leżał na śniegu za altanką przy ulicy Ofiar Terroru w Rydułtowach. Na miejscu okazało się, iż był on pijany i nie potrafił samodzielnie wrócić do domu. Policjanci do tego mężczyzny wezwali ratownictwo medyczne, był on przemarznięty, nie wymagał jednak hospitalizacji. 59-latek trafił pod opiekę swojej żony.

Niskie temperatury na zewnątrz stanowią realne zagrożenie dla zdrowia i życia osób nieporadnych, czy nietrzeźwych. Dziękujemy wszystkim osobom, którym los innych nie jest obojętny. W dalszym ciągu apelujemy o reakcję i powiadomienie służb. Pamiętaj, że jeden telefon może uratować czyjeś życie.

Powrót na górę strony