Wiadomości

Bo alkohol się skończył

Data publikacji 18.01.2024

Wczoraj tuż przed północą wodzisławscy policjanci otrzymali zgłoszenie o awanturującym się partnerze. Policjanci na miejscu interwencji ustalili, że powodem wezwania służb był alkohol, który się skończył. To na tyle rozzłościło zgłaszającą, że chciała, by policjanci ukarali za to jej partnera. Ukarali zgłaszającą, za bezpodstawne wezwanie Policji.

Tuż przed północą wodzisławscy policjanci otrzymali zgłoszenie, które dotyczyło awanturującego się, nietrzeźwego partnera. Do zdarzenia miało dojść w jednym z mieszkań przy ulicy Orzeszkowej w Wodzisławiu Śląskim. Mundurowi na miejscu zastali parę nietrzeźwych osób. Jak się okazało, 44-latka wspólne ze swoim partnerem, 59-latkiem spożywali alkohol. Kiedy się skończył, kobieta tak się zezłościła, że chciała, aby policjanci za to ukarali jej partnera. Postanowiła zgłosić awanturę, którą rzekomo miał wszcząć jej konkubent. Stróże prawa ustalili faktyczny powód interwencji i wyjaśnili zgłaszającej, do czego służy numer alarmowy. A za bezpodstawne wezwanie służb ukarali ją mandatem w wysokości 500 złotych.

Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 66 § 1 kodeksu wykroczeń  -  Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. Numer alarmowy 112 powinien być wybierany tylko w nagłych przypadkach. Pamiętajmy, że bezpodstawnie powiadamiając służby ratunkowe, narażamy na realne niebezpieczeństwo osoby, które w tym momencie mogą potrzebować pilnej pomocy.

Numer telefoniczny 112 to numer alarmowy i należy z niego korzystać z rozwagą, ponieważ jest on  narzędziem służącym do ratowania mienia, zdrowia i życia!!!

Powrót na górę strony