Wiadomości

O bezpieczeństwie z wyjątkowym gościem

Data publikacji 20.01.2024

Policjanci przeprowadzili spotkania profilaktyczne z uczniami szkoły i podopiecznymi przedszkola w Gogołowej. Tematem spotkań było szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Największą atrakcją okazał się jednak Sznupek, maskotka Śląskiej Policji. Spotkania odbyły się w ramach akcji "Bezpieczne ferie".

W Szkole Podstawowej w Gogołowej odbyły się spotkania profilaktyczne uczniami klas I-III oraz podopiecznymi przedszkola. Policyjni profilaktycy przygotowali profilaktyczne miasteczko ruchu drogowego, aby zajęcia z dziećmi były atrakcyjne dla dzieci. Mogły one pod okiem specjalistów trenować samodzielne przechodzenie przez oznakowane przejście dla pieszych oraz poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Towarzyszył im przy tym Sznupek, maskotka Śląskiej Policji, który jak zawsze, okazał się największą atrakcją. Uczestnicy spotkania poznali także zasady bezpiecznej zabawy zimą, ponieważ za niedługo w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa poznały również przedszkolaki. Policjanci opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i zaprezentowali policyjne wyposażenie. Również podczas spotkania towarzyszył im Sznupek. Dzieci miały za zadanie dokładnie przyjrzeć się Sznupkowi, ponieważ dostali kolorowanki. Obiecali starannie je pokolorować. Największą wartością takiego spotkania jest to, by dzieci uważały policjanta za osobę, którą można zawsze prosić o pomoc, kiedy ma się kłopoty. Bo policjant to przyjaciel, który zawsze chętnie pomoże.

Spotkania odbyły się w ramach akcji "Bezpieczne ferie".

  • do wspólnego zdjęcia pozują policjanci, dzieci i Sznupek
  • policjant prowadzi spotkanie profilaktyczne, dzieci trzymają rękę w górze
  • policjant prowadzi spotkanie profilaktyczne, obok niego stoi Sznupek
  • do wspólnego zdjęcia pozują policjanci, dzieci i Sznupek
  • dzieci wręczają podziękowanie policajntom
Powrót na górę strony