Wiadomości

Konferencja „ChrońMY Dzieci” z udziałem policjantów

Data publikacji 20.01.2024

18 stycznia w radlińskim Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się konferencja pod hasłem „ChrońMY Dzieci”. Organizatorem wydarzenia było Miasto Radlin, a jednym z prelegentów - wodzisławski profilaktyk, który przybliżył problem cyberprzemocy. Do udziału w Konferencji został zaproszony Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim, Komendant Komisariatu Policji w Radlinie oraz przedstawiciele KWP w Katowicach.

18 stycznia br., w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbyła się konferencja pod hasłem „ChrońMY Dzieci”. Organizatorzy skupili się na nowych przepisach mających na celu zapewnienie skutecznej ochrony małoletnich. Zmiana przepisów w tym zakresie jest pokłosiem tragicznej historii Kamilka z Częstochowy z 2023 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Rzeczniczka Praw Dziecka Monika Horna-Cieślak.

Do udziału w konferencji organizatorzy zaprosili Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim młodszego inspektora Dariusza Zajdę oraz Komendanta Komisariatu Policji w Radlinie komisarza Łukasza Beńko, a także przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Konferencję uroczyście otworzyła Burmistrz Radlina Barbara Magiera. Zaznaczyła, że miasto zawsze wspierało dzieci, co potwierdza fakt, że jako jedno z pierwszych w Polsce wpisało ochronę dzieci do miejskich dokumentów związanych z przeciwdziałaniem przemocy.

Jednym z prelegentów był policyjny profilaktyk komisarz dr Patryk Błasik. Policjant przybliżył uczestnikom tematykę cyberprzemocy, zwrócił także uwagę na nowe zagrożenia, jakie niosą ze sobą nowe technologie.

Konferencja „ChrońMY Dzieci” w Radlinie okazała się nie tylko miejscem wymiany wiedzy i doświadczeń, ale także ważnym krokiem w kierunku budowy świadomego społeczeństwa, które skutecznie broni prawa i dobra najmłodszych obywateli. Wiedza przekazana podczas konferencji z pewnością przełoży się na coraz lepsze standardy faktycznej ochrony dzieci i młodzieży.

  • na zdjęciu widać prowadzących konferencję dot. zmian w przepisach ochrony prawnej dzieci
  • w pierwszym rzędzie sali Miejskiego Ośrodka Kultury siedzą zaproszeni goście, w tym przedstawiciele Policji
  • wśród uczestników konferencji naukowej siedzą policjanci
  • policyjny profilaktyk prowadzi wystąpienie
  • policyjny profilaktyk prowadzi swoje wystąpienie
  • wśród uczestników konferencji siedzi Burmistrz Radlina oraz kierownictwo wodzisławskiego garnizonu i radlińskiej Policji
Powrót na górę strony