Wiadomości

Kierująca odpowie za złamanie sądowych zakazów, a pasażer za posiadanie znacznej ilości dopalaczy

Data publikacji 26.01.2024

31-latka kierowała audi pomimo dwóch sądowych zakazów i była pod wpływem narkotyków. Jej pasażer miał przy sobie dopalacze. Zarówno kierująca, jak i jej 36-letni pasażer zostali zatrzymani przez mundurowych z wodzisławskiej drogówki.

W ubiegły piątek wodzisławscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Karola Miarki w Pszowie zatrzymali do kontroli drogowej audi. Okazało się, że 31-letnia mieszkanka Rybnika kierowała samochodem pomimo dwóch sądowych zakazów. Dodatkowo badanie testerem wykazało w jej organizmie obecność narkotyków. Mundurowi w kontrolowanym samochodzie znaleźli dopalacze, które były własnością 36-letniego pasażera. Kobieta oraz jej znajomy zostali zatrzymani. Policjanci podczas przeszukania znaleźli w odzieży 36-latka kolejne dopalacze, z których można przygotować prawie 55 działek dilerskich tego narkotyku.

Kobiecie została pobrana krew do dalszych badań. Odpowie za złamanie dwóch sądowych zakazów, za co grozi jej kara 5 lat więzienia. Jeśli badanie krwi potwierdzi, że kobieta kierowała pojazdem, znajdując się pod wpływem narkotyków, usłyszy dodatkowy zarzut. Natomiast jej znajomy usłyszał już prokuratorski zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowej. Prokurator zastosował wobec mieszkańca powiatu rybnickiego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 2 tysięcy złotych. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

  • policjant odpina kluczykiem kajdanki, które ma na rękach założone zatrzymana kobieta
  • policjant trzyma zatrzymanego, mężczyźni stoją tyłem
  • na stole leżą trzy woreczki strunowe z białym proszkiem w środku
Powrót na górę strony