Wiadomości

Wodzisławscy policjanci grają z WOŚP

Data publikacji 26.01.2024

Policjanci w całej Polsce wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Już w najbliższą niedzielę, 28 stycznia wodzisławscy mundurowi, jak co roku czuwać będą nad bezpieczeństwem wolontariuszy i kwestujących dzieci. Stróże prawa wspierać będą orkiestrę w ramach działań profilaktycznych.

Celem tegorocznej imprezy charytatywnej jest zebranie środków na zakup sprzętu medycznego, służącego do leczenia pacjentów oddziałów pulmonologicznych. Nad zapewnieniem bezpieczeństwa podczas WOŚP czuwać będzie kilka tysięcy policjantów. Policjanci zwrócą szczególną uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, zadbają o bezpieczeństwo wolontariuszy i osób kwestujących.
32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy stanie się również okazją do spotkania z mundurowymi na stoiskach promocyjnych w trakcie pikników odbywających się w całym kraju, w Wodzisławiu Śląskim takie stanowisko będzie przygotowane na wodzisławskim rynku. Mundurowi będą rozmawiali o bezpieczeństwie, ale także zaprezentują swoje pojazdy służbowe i wykorzystywany do służby policyjny sprzęt.

Porady dla darczyńców Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

  • Każdy z wolontariuszy jest wyposażony w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem wolontariusza. Identyfikator musi być wypisany czytelnie. Zdjęcie musi być wyraźne, a wizerunek osoby na zdjęciu powinien odpowiadać wyglądowi wolontariusza;
  • Dodatkowo identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
  • Każdy wolontariusz musi nosić swój identyfikator na widocznym miejscu;
  • Skarbonka wolontariusza musi być oklejona banderolami Fundacji WOŚP. Na górze przy otworze do wrzucania pieniędzy powinien znajdować się wyraźnie napisany ten sam numer kwestującego, który widnieje na identyfikatorze.

Nieodzownym atrybutem wolontariuszy są wszystkim doskonale znane „serduszkowe” naklejki. Jeśli będą mieli Państwo podejrzenie, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje się podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką, prosimy mieszkańców o kontakt z Policją lub strażą miejską/gminną.
Prosimy również o wszelkie informacje dotyczące podejrzanych zachowań napotkanych osób, które zagrażają bezpieczeństwu wolontariuszy i osób uczestniczących w imprezach organizowanych w tym dniu.
Porady dla wolontariuszy

Prowadźcie zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach:

  • centrach handlowych, w których zatrudnieni są pracownicy ochrony;
  • głównych ciągach komunikacyjnych;
  • miejscach dobrze oświetlonych;
  • miejscach, w których występuje duże natężenie ruchu pieszych;
  • miejscach objętych monitoringiem kamer itp.

Pamiętaj, jeśli jesteś świadkiem niepokojących sytuacji, jak najszybciej powiadom obecne na miejscu służby lub zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Zachęcamy również do udziału w aukcjach przygotowanych przez Śląską Policję.

Powrót na górę strony