Wiadomości

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Data publikacji 21.02.2024

Trwa Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Do 23 lutego 2024 roku każda zainteresowana osoba będzie mogła uzyskać bezpłatną poradę prawną w wielu instytucjach, w tym w jednostkach Policji. Wzorem lat poprzednich również wodzisławscy policjanci biorą udział w tym przedsięwzięciu.

Coroczna organizacja obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, której celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem, wiąże się z obchodzonym 22 lutego Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw, które wprowadzono w Polsce ustawą z 12 lutego 2003 roku. Przepisy wskazują na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań na rzecz poprawy ich położenia. Podjęte działania mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc.

Bezpłatne porady prawne można uzyskać w Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim przy ulicy Kokoszyckiej 180B, w godzinach od 7-21.

Obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem koordynuje Ministerstwo Sprawiedliwości. 

Powrót na górę strony