Wiadomości

Warsztaty samoobrony z wodzisławskimi mundurowymi

Data publikacji 11.03.2024

Wodzisławscy policjanci przeprowadzili dla mieszkanek Wodzisławia Śląskiego warsztaty z samoobrony. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim. Ponad 40 kobiet pod okiem policyjnych instruktorów uczyło się, jak właściwie zareagować w przypadku niebezpiecznej dla nich sytuacji.

7 marca br. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 10 w Wodzisławiu Śląskim odbyły się warsztaty z samoobrony dla kobiet pod nazwą "Bezpieczna kobieta". W warsztatach wzięło udział ponad 40 uczestniczek, które przywitał Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego, Mieczysław Kieca. Natomiast zajęcia przeprowadzili policyjni instruktorzy z wodzisławskiej komendy. Warsztaty zostały zorganizowane dzięki współpracy wodzisławskiej Policji i Urzędu Miasta w Wodzisławiu Śląskim. Uczestniczki warsztatów uczyły się, jak właściwie reagować w sytuacjach dla nich niebezpiecznych. Celem zajęć było nauczenie kobiet, jak mogą zadbać o swoje bezpieczeństwo w sytuacji kryzysowej, ale również wzmocnienie poczucia własnej wartości i zyskanie pewności siebie. Uczestniczki poznały przydatne chwyty obezwładniające oraz najlepsze sposoby obrony przed atakiem napastnika.

Policjanci, oprócz przypomnienia najważniejszych zasad bezpieczeństwa podpowiedzieli,  jakich używanych na co dzień przedmiotów można użyć do samoobrony.  Zwrot "Krzycz i uciekaj" był wielokrotnie powtarzany podczas ćwiczeń. Było wesoło, ale także poważnie, bo temat zajęć był poważny. Kobiety powinny wiedzieć, jak właściwie zareagować w sytuacji zagrożenia. Uczestniczki warsztatów teraz już wiedzą, wiedzą także, że mają wpływ na swoje bezpieczeństwo, unikając zachowań ryzykownych. Wszystkie Panie, oprócz cennej lekcji samoobrony, otrzymały przygotowane przez wodzisławski magistrat oraz wodzisławską Policję upominki.

 

 

 

  • do wspólnego zdjęcia pozują policjanci i Prezydent Miasta Wodzisławia
  • policjanci prowadzą zajęcia z samoobrony dla kobiet
  • do wspólnego zdjęcia pozują kobiety i policjanci
  • policjant prowadzi zajęcia z samoobrony dla kobiet
  • policjant prowadzi zajęcia z samoobrony dla kobiet
  • na zdjęciu widać ustawione torby upominkowe
Powrót na górę strony