Wiadomości

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny apelujemy o ostrożność na drodze

Data publikacji 21.03.2024

Dziś na ul. Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim doszło do poważnego wypadku z udziałem osobówki i motocykla. Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności, sprzyjająca pogoda powoduje większą ilość jednośladów na drodze. Przypominamy kierującym samochodami, a przede wszystkim kierującym jednośladami, o obowiązku przestrzegania ograniczeń prędkości.

Dzisiaj tuż przed godziną 10, na ulicy Radlińskiej w Wodzisławiu Śląskim doszło do poważnego wypadku drogowego. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący osobowym fiatem, 39-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego, wyjeżdżając z ulicy Gałczyńskiego z zamiarem skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu ulicą Radlińską motocykliście i doprowadził do zderzenia pojazdów. W wyniku tego zdarzenia 33-letni motocyklista, mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego doznał poważnych obrażeń nogi i został przetransportowany do szpitala. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości uczestników tego zdarzenia, byli oni trzeźwi. Śledczy będą teraz wyjaśniali okoliczności tego wypadku drogowego.

W ramach kampanii Polskiej Policji "Patrz w lusterka, motocykle są wszędzie" apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności, ponieważ sprzyjająca pogoda powoduje większą ilość jednośladów na drodze. Przypominamy kierującym samochodami, ale przede wszystkim kierującym jednośladami, o obowiązku przestrzegania ograniczeń prędkości. Wspólnie zadbajmy, aby na drodze było bezpiecznie.

Powrót na górę strony