Wiadomości

Wojewódzkie działania "Trzeźwość"

Data publikacji 02.04.2024

Dziś od wczesnych godzin porannych policjanci ruchu drogowego wspierani przez mundurowych z prewencji prowadzili działania wojewódzkie pod nazwą "Trzeźwość". Głównym celem policyjnej akcji było eliminowanie z ruchu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę "na podwójnym gazie". Mundurowi sprawdzili dziś stan trzeźwości u ponad tysiąca kierujących.

Dziś od godziny 4 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspierani przez mundurowych pionu prewencji prowadzili wojewódzkie działania kontrolno - prewencyjne pod nazwą "Trzeźwość". Głównym celem policyjnej akcji była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez eliminowanie z drogi nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę, będąc pod wpływem alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości u ponad 1030 kierowców, jeden z nich był pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwośći wykazało u kierującego oplem 0,2 promila. Mężczyzna ten odpowie za wykroczenie - kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, za co grozi 15 punktów karnych i kara aresztu albo grzywna nie mniejsza niż 2500 (do 30000)!

Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący są najczęściej sprawcami tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą.

 

  • policjant kontroluje stan trzeźwości kierowcy samochodu
  • policjant kontroluje stan trzeźwości kierowcy samochodu
  • policjant kontroluje stan trzeźwości kierowcy samochodu
Powrót na górę strony