Wiadomości

Trwają policyjne działania „Prędkość”

Data publikacji 19.04.2024

Policjanci w całym kraju prowadzą dziś ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Działania mają charakter międzynarodowy i są koordynowane przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Podczas dzisiejszych działań policjanci sprawdzają prędkość pojazdów zarówno statycznie, jak i dynamicznie, z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w wideorejestratory, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, a których przyczyną jest nadmierna prędkość, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych.

Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Apelujemy zatem do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz w rejonie skrzyżowań.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości. Bezpieczna prędkość to taka, która jest dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących ograniczeń prędkości, warunków atmosferycznych, a także stanu nawierzchni i przede wszystkim własnych umiejętności.

  • policjantka prowadzi pomiar prędkości kierowców
  • policjantka prowadzi pomiar prędkości kierowców
  • policjant prowadzi pomiar prędkości kierowców
  • policjant prowadzi pomiar prędkości kierowców
  • policjantka prowadzi pomiar prędkości kierowców
  • policjanci podczas kontroli pojazdu
Powrót na górę strony