Wiadomości

"Dzięki Policji czuję się teraz bezpiecznie..."

Data publikacji 21.05.2024

Dzielnicowi interweniowali w związku ze zgłoszeniem stosowania przemocy domowej oraz kierowania gróźb karalnych przez partnera kobiety. Policjanci zatrzymali wówczas agresora, który na wniosek śledczych oraz prokuratora został tymczasowo aresztowany. Kobieta postanowiła pisemnie podziękować za wszystko gorzyckim mundurowym.

Do Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim wpłynęło podziękowanie od mieszkanki powiatu wodzisławskiego. Kobieta zdecydowała się powiadomić Policję, że jej partner od dłuższego czasu stosował wobec niej przemoc oraz kierował groźby pozbawienia życia. Mężczyzna, także w obecności interweniujących policjantów, odgrażał się kobiecie. Dzielnicowi zatrzymali 45-letniego agresora. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał on zarzut fizycznego i psychicznego znęcania się nad swoją partnerką. Na wniosek śledczych i prokuratora mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za znęcanie się nad partnerką grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Nie toleruj! 

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, tylko poważnym przestępstwem ściganym przez prawo.

Zareaguj!

Zwłaszcza jeśli jesteś świadkiem! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych i stanowczych działań, z pewnością się powtórzy.

Powiadom!

Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda - nie czekaj! Powiadom Policję lub najbliższy ośrodek pomocy społecznej.

Pamiętaj!

Aby skutecznie przeciwstawić się agresji, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą przemocy, może liczyć na wsparcie policjantów oraz placówek świadczących pomoc. Ważne jest, aby na przemoc domową reagowali także świadkowie - np. sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać, a przede wszystkim zatrzymać przemoc.

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony