Wiadomości

3. Piknik Bezpieczeństwa w Radlinie. Zapraszamy!

Data publikacji 28.05.2024

4 czerwca na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie (ul. Mariacka 9) odbędzie się 3. Piknik Bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży. Organizatorem wydarzenia jest Komenda Wodzisławska Policji w Wodzisławiu Śląskim. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i wzięcia udziału!

Podczas pikniku odbędą się między innymi zajęcia z symulatorem wypadku drogowego, instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokaz grupy poszukiwawczo-ratowniczej z pieskiem Nilą czy pokaz grupy wysokościowej. Będą wystawione stoiska z gadżetami odblaskowymi. Odbędzie się też pokaz radiowozów, wozów strażackich, wojskowych i innego sprzętu. Z kolei w miasteczku rowerowym zostaną przeprowadzone warsztaty z bezpiecznego poruszania się na hulajnogach elektrycznych.
 
W zorganizowanie akcji włączyło się wodzisławskie Starostwo, Komenda Powiatowa PSP w Wodzisławiu Śląskim, Urząd Miasta Radlin, Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radlinie, a także Parafia Wniebowzięcia NMP w Radlinie, Ochotnicza Straż Pożarna w Godowie, Ochotnicza Straż Pożarna Biertułtowy, Centrum Powiadamiania Ratunkowego i Wojskowe Centrum Rekrutacji w Tychach.

Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Powrót na górę strony