Wiadomości

Wjechał w betonowy murek. Był pijany

Data publikacji 06.06.2024

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali 57-letniego kierującego, który stracił panowanie nad swoim pojazdem i wjechał w murek. Jak się okazało, miał on w organizmie 3 promile alkoholu. Teraz grozi mu kara 3 lat więzienia. Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą.

Wczoraj przed godziną 21 wodzisławscy policjanci zostali powiadomieni o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na ulicy Szybowej w Krostoszowicach. Policjanci na miejscu ustalili, że kierujący mitsubishi, 57-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego jadąc ulicą Szybową, nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w betonowy murek posesji. Badanie retrospekcyjne wykazało, że mężczyzna miał w organizmie 3 promile. Został zatrzymany, odpowie za spowodowanie kolizji drogowej, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara 3 lat więzienia.

Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie, a przede wszystkim o trzeźwość za kierownicą. Przypominamy, że nietrzeźwi kierujący są najczęściej sprawcami najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych.

Powrót na górę strony