Wiadomości

Policyjne działania „Prędkość”

Data publikacji 07.06.2024

Policja w całym kraju prowadzi dziś działania kontrolno - prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”. Mundurowi kontrolują zachowania kierowców i prędkość, z jaką poruszają się pojazdami na drodze. Celem policyjnych działań poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas dzisiejszych działań policjanci w całym kraju prowadzą działania kontrolno-prewencyjne „Prędkość”. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na drodze. Przekraczanie dopuszczalnej prękości są najczęściej przyczyną poważnych zdarzeń drogowych oraz znacząco wpływają na bezpieczeństwo zarówno kierujących, jak i pieszych. Lekceważenie przepisów, zasad i nieodpowiedzialne zachowane na drodze prowadzą do wielu niebezpiecznych incydentów i zdarzeń drogowych w postaci kolizji czy wypadków drogowych, w których niestety giną ludzie.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego bacznie przyglądają się zachowaniu kierujących i kontrolują ich prędkość, zarówno w formie statycznej, jak i dynamicznej, z wykorzystaniem radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Kontrole są prowadzone w szczególności w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, w których przyczyną jest właśnie nadmierna prędkość. Jednocześnie policjanci zwracają szczególną uwagę na to, czy pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz na sposób przewożenia w pojazdach najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Akcja rozpoczęła się we wczesnych godzinach porannych i będzie trwać przez cały dzień.

Policjanci przypominają, aby unikać niepotrzebnej brawury na drodze, a także, by dostosować prędkość do warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Taka wzmożona czujność między innymi w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów oraz rejonów skrzyżowań znacząco przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa. Niech bezpieczeństwo na drodze będzie naszym wspólnym celem.

Powrót na górę strony