Wiadomości

Nietrzeźwy rowerzysta trafił prosto do aresztu

Data publikacji 07.06.2024

Policjanci z wodzisławskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Badanie trzeźwości wykazało u niego 1,5 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że jest on poszukiwany w celu odbycia zaległej kary..

Wczoraj tuż po godzinie 7 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na ulicy Sportowej w Pszowie zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości i okazało się, że ma on w organizmie 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że 38-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego jest poszukiwany w celu odbycia kary 7 miesięcy pozbawienia wolności za unikanie płacenia alimentów. Mężczyzna trafił do aresztu, tam spędzi najbliższe miesiące. Dodatkowo 38-latek odpowie przed sądem za kierowanie rowerem, znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Policjanci apelują o odpowiedzialne zachowanie, do wszystkich użytkowników drogi. Przypominamy, że nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych.

Powrót na górę strony