Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
„Bohaterowie czasów pokoju” nagrodzeni przez szefa MSWiA
Krzyże zasługi za dzielność, nadane przez Prezydenta, a wręczone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka otrzymało 13 policjantów i 2 strażaków. Wśród nich znaleźli się wodzisławscy policjanci: kom. Radosław Kacprzak - obecnie pełniący służbę w komendzie wojewódzkiej i mł.asp. Krzysztof Korba z wydziału kryminalnego. W 2015 roku uratowali oni trzech mężczyzn przed upadkiem z dachu wieżowca.
21.03.2017 Wodzisław Śląski Ofiarni i odważni -
Dzielnicowi - jak wygląda ich codzienna służba?
O dzielnicowych słyszy się ostatnio bardzo dużo. A to za sprawą nowego programu MSWiA "Dzielnicowy bliżej nas". Postanowiłam przyjrzeć się bliżej ich pracy i dlatego towarzyszyłam im podczas pełnienia służby. To co nasunęło mi się już na początku wspólnego patrolu to pytanie, czy dzielnicowy to tylko służba, czy także rodzaj powołania? Myślę, że dzielnicowym przede wszystkim trzeba chcieć być!
21.03.2017 Wodzisław Śląski
-
Wypadek drogowy w Czyżowicach
Śledczy z Wodzisławia Śląskiego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w piątek w Czyżowicach. W zderzeniu dwóch pojazdów osobowych ranna została jedna osoba.
20.03.2017 Wodzisław Śląski Ruch Drogowy -
Kierowcy jeżdżą bez pasów!
Wczoraj od godziny 6.00 do 22.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili na terenie całego powiatu wodzisławskiego działania pod kryptonimem "Pasy". Niestety okazało się, że kierowcy wciąż nie mają nawyku ich zapinania i zapominają o tym, że to one trzymają nas przy życiu!
17.03.2017 Wodzisław Śląski Akcje policyjne
-
Kryminalni z Pszowa przejęli narkotyki
Policjanci z komisariatu w Pszowie zatrzymali 49-latka u którego w mieszkaniu i w pomieszczeniach przez niego użytkowanych zabezpieczono w sumie ponad 127 gram substancji narkotycznych w tym m.in. amfetaminy, haszyszu i dopalaczy. Przeszukanie a w efekcie zatrzymanie mieszkańca Pszowa to wynik pracy operacyjnej przeprowadzonych przez tamtejszych kryminalnych.
17.03.2017 Pszów Przestępczość narkotykowa -
Zapnij pasy!
Dzisiaj od rana policjanci wodzisławskiej drogówki prowadzą działania "PASY". Ich celem jest ograniczenie skutków wypadków drogowych, wynikających z niezapinania pasów bezpieczeństwa. Mundurowi równie rygorystycznie podchodzą do lekceważenia obowiązku używania urządzeń służących do bezpiecznego przewożenia najmłodszych pasażerów.
16.03.2017 Wodzisław Śląski Akcje policyjne -
Dzielnicowi na Radzie Dzielnicy
Wczoraj czterech dzielnicowych uczestniczyło w obradach Rady Dzielnicy Nowe Miasto. W trakcie spotkania omówiono zasady działania nowego programu "Dzielnicowy Bliżej Nas". Założeniem tego programu jest wzmocnienie roli dzielnicowego i wyjście policjantów zza biurek, by byli bliżej ludzi i ich problemów. Mundurowi przedstawili także cele i założenia aplikacji "Moja Komenda".
15.03.2017 Wodzisław Śląski Profilaktyka -
Uczniowie w ośrodku leczenia uzależnień
Co tam robią tak młodzi ludzie? Przede wszystkim słuchają o uzależnieniach - o tym jak potrafią zabrać życie, marzenia i młodość. Na spotkaniach z terapeutą dowiadują się jak łatwo się tam dostać, a jak trudno wrócić do normalnego życia. Narkotyki, alkohol, hazard, a nawet gry komputerowe potrafią tak zawładnąć życiem, że po chwili się orientujemy, że nie ma od tego odwrotu. O tym między innymi właśnie mówi kampania Uzależnienia drogą donikąd!
15.03.2017 Wodzisław Śląski Profilaktyka
-
Z trzema promilami przyjechała po dziecko
Mowa o 41-letniej mieszkance Pszowa, która przyjechała odebrać swoje dziecko z przedszkola. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wjeżdżając na parking uszkodziła ogrodzenie apteki, następnie odebrała dziecko i odjechała. O tym, że kobieta prawdopodobnie jest pijana powiadomił nas obywatel. Nie mylił się - w organizmie nieodpowiedzialnej matki były trzy promile alkoholu.
14.03.2017 Wodzisław Śląski Nietrzeźwi opiekunowie Nietrzeźwi kierujący Nie reagujesz - akceptujesz -
Na zakazie i podwójnym gazie
Policjanci z wodzisławskiej drogówki w Lubomi zatrzymali 30-latka, który posiadając zakaz prowadzenia pojazdów kierował BMW, a w dodatku był pijany. Teraz za lekceważenie postanowienia sądu grozi mu do pięciu lat więzienia.
09.03.2017 Wodzisław Śląski Nietrzeźwi kierujący