Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Trwa akcja "NURD"
Od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu wodzisławskiego jak i całego województwa prowadzone są działania pod kryptonimem „NURD”. Mają one za zadanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.
18.12.2015 Wodzisław Śląski Ruch Drogowy -
Coraz więcej wypadków - prosimy o ostrożność
W ostatnim czasie w naszym województwie wzrosła liczba wypadków drogowych, w tym tych najbardziej tragicznych - z ofiarami śmiertelnymi. Niekorzystne warunki atmosferyczne oraz szybko zapadający zmrok obligują kierowców do większej ostrożności podczas jazdy. Apelujemy także do pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zachowywali wyjątkową rozwagę oraz używali elementów odblaskowych.
18.12.2015 Wodzisław Śląski Profilaktyka Ruch Drogowy -
Kieszonkowcy nie próżnują, wykorzystują każdą okazję –" Nie Dajmy Się Oskubać"
Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów zarówno w sklepach znajdujących w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jak i w dużych centrach handlowych. Zwiększony napływ klientów do sklepów, zakupy w gorączkowej atmosferze, nieraz przy udziale wszystkich członków rodziny, w tym również małych dzieci, mnogość promocji, kuszące propozycje zakupów, działania marketingowe ukierunkowane na psychologię kupujących - wszystko to powoduje, że pochłonięci zakupami często zapominamy o podstawowych, nawet tych najprostszych zasadach bezpieczeństwa.
16.12.2015 Wodzisław Śląski Profilaktyka -
Dopalacze kradną życie! Uzależnij się ale od SPORTU!
W Wodzisławiu Śląskim po raz trzeci odbył się Międzynarodowy Turniej Bokserski "Boxing Day”. Duża sportowa impreza była doskonałą okazją do przypomnienia społecznej akcji „Dopalacze kradną życie”. Wodzisławscy mundurowi wraz z młodymi sportowcami namawiali do aktywnego uprawiania sportu, tak by stał się on alternatywą dla niebezpiecznych używek, dopalaczy i narkotyków.
13.12.2015 Wodzisław Śląski Sport Profilaktyka
-
Informacja dla dziennikarzy
Informujemy, że w terminie od 14 do 17 grudnia 2015r. pilnych informacji w sprawie wydarzeń udziela nadkom. Magdalena Wija pod nr tel. (32) 4537-249.
12.12.2015 Wodzisław Śląski -
Uczyli się jak rozpoznać podpalenie
Wodzisławscy policjanci uczestniczyli w szkoleniu z zakresu ustalania przyczyn pożaru. Wyposażeni w strażacki sprzęt i stój czynnie uczestniczyli w akcjach gaszenia ognia. Na potrzeby szkolenia zainscenizowano podpalenie samochodu oraz pomieszczenia mieszkalnego.
12.12.2015 Wodzisław Śląski Szkolenia i ćwiczenia -
Kampania społeczna dotycząca handlu ludźmi
Rozpoczęła się pierwsza część kampanii społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącej handlu ludźmi. Kampania kierowana jest przede wszystkim do młodych ludzi podejmujących decyzje o wyjeździe do pracy za granicę.
11.12.2015 Wodzisław Śląski Profilaktyka -
Policyjni emeryci gościli w komendzie
Wczoraj w wodzisławskiej komendzie odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policji - Koła Powiatowego nr 10 działającego na terenie powiatu wodzisławskiego. Była to okazja do wspominania minionych lat ale również do zapoznania się z realiami obecnej służby w Policji. Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Ślaskim insp. Krzysztof Justyński zaprezentował także gościom efekty oraz postępy w przeprowadzanym remoncie i rozbudowie budynku komendy.
11.12.2015 Wodzisław Śląski -
100 pytań do szefa wodzisławskich policjantów
Komendant Powiatowy Policji w Wodzisławiu Śląskim insp. Krzysztof Justyński odwiedził młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim. Spotkanie miało charakter wywiadu eksperckiego. Przez prawie godzinę uczniowie zadawali szefowi wodzisławskich policjantów pytania z wszelkich nurtujących ich zagadnień. Na koniec grono pedagogiczne przekazało na ręce komendanta radiowóz przyszłości, samochód przygotowany przez uczniów klas plastycznych.
10.12.2015 Wodzisław Śląski Profilaktyka -
Podsumowanie akcji "Alkohol i Narkotyki"
Wodzisławscy policjanci podsumowali właśnie działania "Alkohol i narkotyki". Akcja prowadzona była do dzisiejszego poranka. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości prawie półtora tysiąca kierujących. Dwóch z nich prowadziło samochody w stanie nietrzeźwości. Kierowcom tym oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, grozi areszt lub wysoka grzywna.
08.12.2015 Wodzisław Śląski Akcje policyjne